Dodental door virus in België stijgt boven 5000
BRUSSEL (ANP) - Het aantal sterfgevallen in België door het coronavirus of een vermoeden daarvan is naar 5163 gestegen. Het aantal nieuwe ziekenhuisopnames en het aantal patiënten op de intensivecareafdelingen blijven dalen, maakten de Belgische gezondheidsautoriteiten bekend. "Het virus neemt in kracht af, maar de situatie in de zorgcentra is nog zeer ernstig", zei viroloog Steven Van Gucht.
Er overleden het afgelopen etmaal 313 mensen aan het longvirus. Donderdag werd nog een recordaantal van 417 gemeld. In de ziekenhuizen bezweken 114 bevestigde coronapatiënten. De verpleeghuizen rapporteerden 199 nieuwe sterfgevallen waarbij het voor een kwart om door laboratoriumtests bevestigde besmettingen ging. Bij de andere overlijdens wordt aangenomen dat het virus een grote rol heeft gespeeld.
De afgelopen 24 uur werden 320 nieuwe patiënten in de ziekenhuizen opgenomen en mochten 399 mensen weer naar huis. Er liggen nog 5161 coronapatiënten in het ziekenhuis, een daling van 148 ten opzichte van donderdag. Het aantal ic-patiënten nam met 42 af naar 1140.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
42 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
47 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.
4 uur geleden