Dodental door vermoedelijk aangestoken branden Chili richting 100
VALPARAÍSO/VIÑA DEL MAR (ANP/AFP) - Het bevestigde dodental als gevolg van bosbranden in centraal Chili is gestegen naar 99. Dat meldt de SML, de nationale organisatie die verantwoordelijk is voor het beheer van de lichamen van slachtoffers. 32 van de doden zijn nog niet geïdentificeerd, aldus de SML.
Eerder zondag meldde president Gabriel Boric nog een dodental van 64. Hij gaf toen al aan te verwachten dat het dodental flink zou oplopen. De branden hebben inmiddels hele delen van de kustplaatsen Valparaíso en Viña del Mar in de as gelegd. De burgemeester van Viña del Mar, Macarena Ripamonti, heeft gezegd dat er momenteel meer dan 370 mensen worden vermist.
De Chileense brandweerleiding in de streek van Valparaíso is ervan overtuigd dat de vrijdag ontstane bosbranden zijn aangestoken. Volgens brandweerchef Juan Paredes Brante hebben brandweerlieden gezien hoe branden werden gesticht terwijl ze aan het blussen waren. Hij hoopt dat zonder nieuwe brandstichtingen de vlammenzee maandag onder controle kan worden gebracht.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Vicepresident JD Vance van de Verenigde Staten is bij de openingsceremonie van de Winterspelen in stadion San Siro in Milaan met boegeroep ontvangen. Bij de entree van de grote equipe uit de Verenigde Staten met vlaggendrager Erin Jackson, de olympisch schaatskampioene op de 500 meter, kwam hij in beeld. Daarop waren boegeroep en gefluit te horen.
5 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
9 uur geleden