Dodental door vermoedelijk aangestoken branden Chili richting 100
VALPARAÍSO/VIÑA DEL MAR (ANP/AFP) - Het bevestigde dodental als gevolg van bosbranden in centraal Chili is gestegen naar 99. Dat meldt de SML, de nationale organisatie die verantwoordelijk is voor het beheer van de lichamen van slachtoffers. 32 van de doden zijn nog niet geïdentificeerd, aldus de SML.
Eerder zondag meldde president Gabriel Boric nog een dodental van 64. Hij gaf toen al aan te verwachten dat het dodental flink zou oplopen. De branden hebben inmiddels hele delen van de kustplaatsen Valparaíso en Viña del Mar in de as gelegd. De burgemeester van Viña del Mar, Macarena Ripamonti, heeft gezegd dat er momenteel meer dan 370 mensen worden vermist.
De Chileense brandweerleiding in de streek van Valparaíso is ervan overtuigd dat de vrijdag ontstane bosbranden zijn aangestoken. Volgens brandweerchef Juan Paredes Brante hebben brandweerlieden gezien hoe branden werden gesticht terwijl ze aan het blussen waren. Hij hoopt dat zonder nieuwe brandstichtingen de vlammenzee maandag onder controle kan worden gebracht.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".
1 uur geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft officieel goedkeuring gegeven aan de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen. Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) wordt woensdag in gang gezet. De eerste militaire oefeningen worden de komende weken al voorbereid. Ook de Verenigde Staten hebben met Arctic Sentry ingestemd.
3 uur geledenKIEL (ANP) - De Europese militaire steun aan Oekraïne was in 2025 zo'n 67 procent hoger dan het gemiddelde van de drie oorlogsjaren ervoor. Dat meldt het Duitse Kiel Instituut, dat daarover cijfers bijhoudt. Doordat de VS hun handen af hebben getrokken van het leveren van die steun, ligt de totale militaire steun 13 procent lager dan in die jaren.
3 uur geleden