
Dodental door uitbraak coronavirus in Rusland boven de 3000
MOSKOU (ANP/RTR) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in Rusland is volgens officiële cijfers de 3000 voorbij. De autoriteiten melden dat de afgelopen 24 uur 127 patiënten zijn overleden. Ook is bij nog eens 8849 mensen vastgesteld dat ze het besmettelijke virus hebben opgelopen.
Rusland behoort wereldwijd tot de landen die het hoogste aantal besmettingen hebben gemeld. De autoriteiten zeggen dat sinds het begin van de uitbraak bij ruim 317.000 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben. Alleen de Verenigde Staten hebben meer coronagevallen gemeld. Daar raakten volgens officiële cijfers zeker 1,5 miljoen mensen besmet en overleden ruim 93.000 personen.
Het Russische dodental van 3099 geldt als relatief laag. Grote Europese landen als Italië, Spanje, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben minder besmettingen gemeld dan de Russische autoriteiten, maar wel tienduizenden doden. Coronacijfers van verschillende overheden laten zich vaak lastig vergelijken. Het officiële sterftecijfer van landen komt niet overal op dezelfde manier tot stand.
Vraagtekens
Critici zetten vraagtekens bij de officiële Russische cijfers over het aantal sterfgevallen, maar volgens het Kremlin wordt niets verborgen gehouden. "De doodsoorzaak wordt vastgesteld door middel van een autopsie", liet regeringswoordvoerder Dmitry Peskov deze week weten aan CNBC. Zo kan volgens hem heel precies worden vastgesteld waar een patiënt aan is overleden.
Het aantal mensen dat wereldwijd besmet is geraakt met het coronavirus, is volgens officiële cijfers inmiddels de 5 miljoen voorbij. Ruim 328.000 patiënten zijn overleden, meldt de Amerikaanse Johns Hopkins-universiteit. Die houdt bij hoeveel besmettingen en sterfgevallen worden gemeld door instanties.
Het daadwerkelijke aantal coronagevallen in de wereld ligt vermoedelijk veel hoger dan 5 miljoen. Niet alle besmettingen komen aan het licht omdat niet iedereen met het virus wordt getest. Sommige besmette personen vertonen alleen milde ziekteverschijnselen, terwijl anderen met ernstige klachten in het ziekenhuis belanden.
Meer uit Buitenland
COLLEGE PARK (ANP) - Door natuurbranden gingen in 2024 wereldwijd meer bossen verloren dan ooit eerder gemeten. Woensdag gepubliceerde gegevens van de Universiteit van Maryland in de Verenigde Staten laten zien dat hierdoor 4,1 gigaton aan broeikasgassen vrijkwam. Dat is vier keer zo veel uitstoot als de luchtvaart veroorzaakte in 2023.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Twee topmedewerkers van burgemeester Clara Brugada van Mexico-Stad zijn dinsdag doodgeschoten in het centrum van de stad door schutters op een motor. De slachtoffers waren de privésecretaris en een adviseur van de burgemeester, staat in een verklaring van de stad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, verwacht dat Rusland binnen enkele dagen de hoofdlijnen van een staakt-het-vuren met Oekraïne presenteert. "Op een gegeven moment, vrij snel - misschien over een paar dagen, misschien hopelijk deze week - zal de Russische kant de voorwaarden presenteren die zij willen zien", zei Rubio tijdens een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur George Wendt, vooral bekend uit de serie Cheers, is dinsdagochtend op 76-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn publicist bekendgemaakt volgens entertainmentwebsite Variety.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn plannen gedeeld voor een nieuw luchtverdedigingssysteem. Het raketschild is volgens hem tegen het einde van zijn ambtstermijn operationeel. Dat betekent dat minder dan vier jaar wordt uitgetrokken voor de bouw.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio schat dat hij inmiddels duizenden visa heeft ingetrokken en is van plan daarmee door te gaan. "Een visum is geen recht, maar een privilege", aldus de minister tegenover een Senaatscommissie.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht breidt het offensief in de Gazastrook opnieuw uit, meldt legerleider Eyal Zamir. Hij zegt dat de Israëlische troepen meer gebied in Gaza zullen innemen.
11 uur geleden