Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental door tyfoon Vietnam boven de 150, meer landen getroffen

Dodental door tyfoon Vietnam boven de 150, meer landen getroffen

HANOI (ANP/AFP) - Het dodental door tyfoon Yagi is gestegen tot meer dan 150. De Rode Rivier bereikte in Hanoi het hoogste peil in zeker twintig jaar, met overstromingen tot gevolg. De storm veroorzaakt ook in Laos, Thailand en Myanmar problemen.

Een van de dodelijkste gevolgen van de storm was een aardverschuiving in het afgelegen Vietnamese dorp Lang Nu in de noordelijke provincie Lao Cai. Die kostte aan ten minste dertig mensen het leven. Nog eens 65 anderen worden vermist, meldden Vietnamese staatsmedia. Door heel Vietnam worden 155 doden en 141 vermisten gemeld.

Naar verwachting heeft het waterpeil in de Rode Rivier in Hanoi het hoogste peil bereikt. De politie gaat de huizen langs de rivier af om te checken of mensen hun woningen hebben verlaten. De komende dagen worden in de gebieden rond de hoofdstad wel nog overstromingen verwacht.

In Laos is vooralsnog één dode door de overstromingen gemeld. De schade aan wegen en gebouwen is groot. In Thailand zijn vier doden gemeld en 9000 gezinnen getroffen door het water. In Myanmar is onduidelijk hoeveel schade en slachtoffers er zijn. Een overheidsfunctionaris zegt tegen persbureau AFP te vrezen dat er doden te betreuren zijn.

Meer uit Buitenland

Zelensky: meer dan 200 Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.

1 uur geleden
VS doodden 157 mensen bij aanvallen op vermeende drugsboten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.

2 uur geleden
Sheinbaum blij met erkenning Spaanse koning voor misstanden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".

2 uur geleden
Starmer verzekert Zelensky van Britse steun

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.

3 uur geleden
Drie Libanese militairen omgekomen bij Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn in totaal drie Libanese militairen omgekomen. Dat meldt het Libanese leger op X. Het zou gaan om twee verschillende aanvallen rond de stad Nabatieh.

3 uur geleden
Trump: we hebben hulp van NAVO-landen niet nodig in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de hulp van de NAVO-bondgenoten "niet langer nodig" in de oorlog in het Midden-Oosten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Hij zegt dat hij door de meeste van de "NAVO-'bondgenoten'" is geïnformeerd dat ze niet betrokken willen worden bij de Amerikaanse militaire operatie.

4 uur geleden
Netanyahu: dood Larijani stap richting omverwerping regime

JERUZALEM (ANP/AFP) - De dood van de Iraanse veiligheidschef Ali Larijani maakt deel uit van Israëlische inspanningen om Iraniërs de kans te geven hun regering af te zetten. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap.

5 uur geleden