Dodental door tyfoon Vietnam boven de 150, meer landen getroffen
HANOI (ANP/AFP) - Het dodental door tyfoon Yagi is gestegen tot meer dan 150. De Rode Rivier bereikte in Hanoi het hoogste peil in zeker twintig jaar, met overstromingen tot gevolg. De storm veroorzaakt ook in Laos, Thailand en Myanmar problemen.
Een van de dodelijkste gevolgen van de storm was een aardverschuiving in het afgelegen Vietnamese dorp Lang Nu in de noordelijke provincie Lao Cai. Die kostte aan ten minste dertig mensen het leven. Nog eens 65 anderen worden vermist, meldden Vietnamese staatsmedia. Door heel Vietnam worden 155 doden en 141 vermisten gemeld.
Naar verwachting heeft het waterpeil in de Rode Rivier in Hanoi het hoogste peil bereikt. De politie gaat de huizen langs de rivier af om te checken of mensen hun woningen hebben verlaten. De komende dagen worden in de gebieden rond de hoofdstad wel nog overstromingen verwacht.
In Laos is vooralsnog één dode door de overstromingen gemeld. De schade aan wegen en gebouwen is groot. In Thailand zijn vier doden gemeld en 9000 gezinnen getroffen door het water. In Myanmar is onduidelijk hoeveel schade en slachtoffers er zijn. Een overheidsfunctionaris zegt tegen persbureau AFP te vrezen dat er doden te betreuren zijn.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de Russische president Vladimir Poetin tijdens een telefoongesprek uitgebreide steun toegezegd. Dat komt naar voren uit een gespreksverslag van de Hongaarse overheid dat in aanloop naar de Hongaarse verkiezingen is ingezien door persbureau Bloomberg.
29 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.
1 uur geledenNOEUX-LES-MINES (ANP) - Nabij het Noord-Franse Noeux-les-Mines, niet ver van Lille, is dinsdagochtend een hogesnelheidstrein in aanvaring gekomen met een voertuig. Daarbij zou de machinist om het leven zijn gekomen, meldt France Bleu op basis van reddingswerkers. Volgens BFMTV, dat zich ook baseert op hulpverleners, botste de trein op een transport van militaire voertuigen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De hoogste Iraanse leider Mojtaba Khamenei krijgt een medische behandeling in de Iraanse stad Qom. Dat schrijft de Britse krant The Times, die zich baseert op een diplomatiek memo dat naar Golfstaten is gestuurd. Daar zou informatie in staan van Amerikaanse en Israëlische inlichtingendiensten.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische droneaanval op een stadsbus in de Oekraïense stad Nikopol heeft aan drie mensen het leven gekost, meldt minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko op Telegram. Twaalf mensen raakten gewond.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Bij nachtelijke aanvallen op Saudi-Arabië is de petrochemische industrie getroffen in de oostelijke stad Jubail. Dat meldt een bron ter plekke aan het persbureau AFP. "Een aanval veroorzaakte brand bij de SABIC-fabrieken in Jubail. Het geluid van de explosies was erg hard", aldus de bron. Die doelde met SABIC op het concern Saudi Basic Industries Corporation.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse inspanningen om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, bereiken een "kritieke" fase. Dat schreef de Iraanse ambassadeur in Pakistan in een bericht op sociale media.
2 uur geleden