Dodental door tyfoon Vietnam boven de 150, meer landen getroffen
HANOI (ANP/AFP) - Het dodental door tyfoon Yagi is gestegen tot meer dan 150. De Rode Rivier bereikte in Hanoi het hoogste peil in zeker twintig jaar, met overstromingen tot gevolg. De storm veroorzaakt ook in Laos, Thailand en Myanmar problemen.
Een van de dodelijkste gevolgen van de storm was een aardverschuiving in het afgelegen Vietnamese dorp Lang Nu in de noordelijke provincie Lao Cai. Die kostte aan ten minste dertig mensen het leven. Nog eens 65 anderen worden vermist, meldden Vietnamese staatsmedia. Door heel Vietnam worden 155 doden en 141 vermisten gemeld.
Naar verwachting heeft het waterpeil in de Rode Rivier in Hanoi het hoogste peil bereikt. De politie gaat de huizen langs de rivier af om te checken of mensen hun woningen hebben verlaten. De komende dagen worden in de gebieden rond de hoofdstad wel nog overstromingen verwacht.
In Laos is vooralsnog één dode door de overstromingen gemeld. De schade aan wegen en gebouwen is groot. In Thailand zijn vier doden gemeld en 9000 gezinnen getroffen door het water. In Myanmar is onduidelijk hoeveel schade en slachtoffers er zijn. Een overheidsfunctionaris zegt tegen persbureau AFP te vrezen dat er doden te betreuren zijn.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.
2 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
5 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.
8 uur geleden