Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental door tyfoon Vietnam boven de 150, meer landen getroffen

Dodental door tyfoon Vietnam boven de 150, meer landen getroffen

HANOI (ANP/AFP) - Het dodental door tyfoon Yagi is gestegen tot meer dan 150. De Rode Rivier bereikte in Hanoi het hoogste peil in zeker twintig jaar, met overstromingen tot gevolg. De storm veroorzaakt ook in Laos, Thailand en Myanmar problemen.

Een van de dodelijkste gevolgen van de storm was een aardverschuiving in het afgelegen Vietnamese dorp Lang Nu in de noordelijke provincie Lao Cai. Die kostte aan ten minste dertig mensen het leven. Nog eens 65 anderen worden vermist, meldden Vietnamese staatsmedia. Door heel Vietnam worden 155 doden en 141 vermisten gemeld.

Naar verwachting heeft het waterpeil in de Rode Rivier in Hanoi het hoogste peil bereikt. De politie gaat de huizen langs de rivier af om te checken of mensen hun woningen hebben verlaten. De komende dagen worden in de gebieden rond de hoofdstad wel nog overstromingen verwacht.

In Laos is vooralsnog één dode door de overstromingen gemeld. De schade aan wegen en gebouwen is groot. In Thailand zijn vier doden gemeld en 9000 gezinnen getroffen door het water. In Myanmar is onduidelijk hoeveel schade en slachtoffers er zijn. Een overheidsfunctionaris zegt tegen persbureau AFP te vrezen dat er doden te betreuren zijn.

Meer uit Buitenland

Xi tegen Starmer: China open voor langdurige strategische relatie

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.

3 minuten geleden
Rechter blokkeert Trump-beleid jegens vluchtelingen in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).

1 uur geleden
Aanhoudend geweervuur en luide explosies in hoofdstad van Niger

NIAMEY (ANP) - In de vroege ochtend van donderdag waren aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus een getuige van persbureau Reuters. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline lijkt te worden verlicht door geweervuur, al is niet duidelijk hoe actueel die beelden zijn.

2 uur geleden
Mexico zet olieleveringen Cuba voort ondanks Trumps dreigement

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.

4 uur geleden
Troepeninzet Trump in Amerikaanse steden kost honderden miljoenen

WASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.

6 uur geleden
FBI doorzoekt verkiezingskantoor in Georgia om beweringen fraude

ATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.

6 uur geleden
Machado hekelt 'criminele' leiders Venezuela na overleg in VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.

7 uur geleden