Dodental door tyfoon in Zuid-Korea loopt op
SEOUL (ANP/AFP) - Het dodental door een tyfoon in Zuid-Korea is opgelopen naar tien, hebben de autoriteiten woensdag bekendgemaakt. Een dag eerder werd gesproken over drie doden en zeven vermisten. Hinnamnor, een van de krachtigste tyfoons die het land in decennia heeft getroffen, zette maandag en dinsdag straten en gebouwen in het zuiden van het land blank.
In de zuidoostelijke havenstad Pohang werden zeven lichamen en twee overlevenden uit een ondergelopen ondergrondse parking van een appartementencomplex gehaald. De negen mensen kwamen vast te zitten nadat ze tijdens hevige regenbuien probeerden hun auto's te verplaatsen, melden lokale media.
De reddingsoperaties zijn nog steeds in volle gang, volgens de autoriteiten worden nog twee mensen vermist.
Door Hinnamnor moesten meer dan 4700 mensen hun woningen ontvluchten, de tyfoon vernietigde ongeveer 12.000 huizen en gebouwen. Bijna 90.000 huishoudens in het hele land kwamen zonder stroom te zitten, maar volgens de autoriteiten is de elektriciteitsvoorziening op de meeste plaatsen weer hersteld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
34 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
4 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".
4 uur geleden