Dodental door tyfoon in Zuid-Korea loopt op
SEOUL (ANP/AFP) - Het dodental door een tyfoon in Zuid-Korea is opgelopen naar tien, hebben de autoriteiten woensdag bekendgemaakt. Een dag eerder werd gesproken over drie doden en zeven vermisten. Hinnamnor, een van de krachtigste tyfoons die het land in decennia heeft getroffen, zette maandag en dinsdag straten en gebouwen in het zuiden van het land blank.
In de zuidoostelijke havenstad Pohang werden zeven lichamen en twee overlevenden uit een ondergelopen ondergrondse parking van een appartementencomplex gehaald. De negen mensen kwamen vast te zitten nadat ze tijdens hevige regenbuien probeerden hun auto's te verplaatsen, melden lokale media.
De reddingsoperaties zijn nog steeds in volle gang, volgens de autoriteiten worden nog twee mensen vermist.
Door Hinnamnor moesten meer dan 4700 mensen hun woningen ontvluchten, de tyfoon vernietigde ongeveer 12.000 huizen en gebouwen. Bijna 90.000 huishoudens in het hele land kwamen zonder stroom te zitten, maar volgens de autoriteiten is de elektriciteitsvoorziening op de meeste plaatsen weer hersteld.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.
26 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.
28 minuten geledenBAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
1 uur geledenKADUNA (ANP/RTR) - In Nigeria zijn alle 166 gelovigen vrijgekomen die waren ontvoerd bij aanvallen op kerken in de staat Kaduna. Dat meldt een christelijke organisatie, de Christian Association of Nigeria (CAN).
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA/AFP) - Starlink-terminals die in Oekraïne worden gebruikt door Rusland zijn uitgezet. Dat meldde de Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov nadat er contacten waren geweest met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk en producent van het systeem voor satellietinternet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Het overleg tussen Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten heeft een nieuwe gevangenenruil tussen de twee landen in oorlog opgeleverd, meldt de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X. Het gaat volgens hem om 314 gevangenen en de eerste ruil in vijf maanden.
1 uur geleden