Dodental door tyfoon in Zuid-Korea loopt op
SEOUL (ANP/AFP) - Het dodental door een tyfoon in Zuid-Korea is opgelopen naar tien, hebben de autoriteiten woensdag bekendgemaakt. Een dag eerder werd gesproken over drie doden en zeven vermisten. Hinnamnor, een van de krachtigste tyfoons die het land in decennia heeft getroffen, zette maandag en dinsdag straten en gebouwen in het zuiden van het land blank.
In de zuidoostelijke havenstad Pohang werden zeven lichamen en twee overlevenden uit een ondergelopen ondergrondse parking van een appartementencomplex gehaald. De negen mensen kwamen vast te zitten nadat ze tijdens hevige regenbuien probeerden hun auto's te verplaatsen, melden lokale media.
De reddingsoperaties zijn nog steeds in volle gang, volgens de autoriteiten worden nog twee mensen vermist.
Door Hinnamnor moesten meer dan 4700 mensen hun woningen ontvluchten, de tyfoon vernietigde ongeveer 12.000 huizen en gebouwen. Bijna 90.000 huishoudens in het hele land kwamen zonder stroom te zitten, maar volgens de autoriteiten is de elektriciteitsvoorziening op de meeste plaatsen weer hersteld.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
4 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
7 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
9 uur geleden