Dodental door tyfoon in Zuid-Korea loopt op
SEOUL (ANP/AFP) - Het dodental door een tyfoon in Zuid-Korea is opgelopen naar tien, hebben de autoriteiten woensdag bekendgemaakt. Een dag eerder werd gesproken over drie doden en zeven vermisten. Hinnamnor, een van de krachtigste tyfoons die het land in decennia heeft getroffen, zette maandag en dinsdag straten en gebouwen in het zuiden van het land blank.
In de zuidoostelijke havenstad Pohang werden zeven lichamen en twee overlevenden uit een ondergelopen ondergrondse parking van een appartementencomplex gehaald. De negen mensen kwamen vast te zitten nadat ze tijdens hevige regenbuien probeerden hun auto's te verplaatsen, melden lokale media.
De reddingsoperaties zijn nog steeds in volle gang, volgens de autoriteiten worden nog twee mensen vermist.
Door Hinnamnor moesten meer dan 4700 mensen hun woningen ontvluchten, de tyfoon vernietigde ongeveer 12.000 huizen en gebouwen. Bijna 90.000 huishoudens in het hele land kwamen zonder stroom te zitten, maar volgens de autoriteiten is de elektriciteitsvoorziening op de meeste plaatsen weer hersteld.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
4 uur geleden