Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental door tornado's VS loopt op naar 32

Dodental door tornado's VS loopt op naar 32

JACKSON (ANP/DPA) - Het aantal doden door tornado's in het zuidoosten van de VS is opgelopen naar 32. De tornado's hielden huis in zeker zes staten en gingen gepaard met heftige regenval en onweer.

In Mississippi vielen elf doden en de staat was daarmee het zwaarst getroffen. Verdere dodelijke slachtoffers vielen in South Carolina (9), Georgia (8), Tennessee (2), North Carolina (1) en Arkansas (1).

De tornado's waren in de nacht van zondag op maandag. Op sommige plaatsen veroorzaakten de winden grote schade. Talrijke huizen werden verwoest of raakten zwaar beschadigd. Honderden bomen werden ontworteld en stroomleidingen braken. Naar schatting een miljoen mensen kwamen zonder elektriciteit te zitten.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in delen van Gaza hebben aan meerdere mensen het leven gekost. Waar persbureau Reuters het over drie dodelijke slachtoffers heeft, telt nieuwszender Al Jazeera er zes.

2 minuten geleden
Journalisten geweerd uit Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Journalisten van CNN en MS NOW is zaterdag de toegang tot het Witte Huis ontzegd, melden beide nieuwszenders. Donald Trump had vrijdag aangekondigd dat journalisten van deze zenders, samen met die van Politico, niet meer welkom waren in het Witte Huis.

52 minuten geleden
Rook bij luchthaven hoofdstad Saudi-Arabië na waarschuwingen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad is zaterdag grote rookontwikkeling te zien. Een verslaggever van persbureau AFP meldt dat een brandstoftank met het logo van staatsoliemaatschappij Saudi Aramco in brand staat.

4 uur geleden
NAVO blij met overeenkomst over Groenland

BRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft positief gereageerd op de aankondiging dat de Verenigde Staten, Denemarken en Groenland binnenkort een overeenkomst gaan tekenen. "Het Arctisch gebied en de Noord-Atlantische Oceaan zijn essentieel voor onze collectieve veiligheid, en dit akkoord zal bijdragen aan het bevorderen van de veiligheid, stabiliteit en samenwerking in deze cruciale regio", laat een woordvoerster weten.

5 uur geleden
Mogelijke cyberaanval gemeld bij stembureaus in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een mogelijke cyberaanval heeft het stemmen in Moskou ontregeld tijdens de Russische parlementsverkiezingen. De problemen met stemmachines konden binnen twintig minuten worden opgelost, claimde het hoofd van de kiescommissie in de stad volgens persbureau TASS.

6 uur geleden
Denemarken: deal over Groenland goed voor veiligheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een bindende overeenkomst over de veiligheid van Groenland kan de veiligheid in het Arctische gebied verder versterken. Dat stelde de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen nadat de Amerikaanse president Trump melding had gemaakt van een verregaande deal over Groenland.

7 uur geleden
Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten niet naar VN-top mogen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten van de Verenigde Staten niet naar de aankomende VN-top in New York mogen. De EU-buitenlanddienst wil graag dat de Amerikaanse autoriteiten terugkomen op dat besluit, zegt een woordvoerder.

7 uur geleden