Dodental door tornado’s in VS loopt op
LITTLE ROCK (ANP) - Het dodental door tornado’s en zware windstoten in het zuiden en midwesten van de Verenigde Staten is opgelopen tot zeker zeventien. In de staat Tennessee werden zaterdag zeven sterfgevallen bevestigd, meldt CNN.
Het afgelopen etmaal werden tientallen tornado’s geregistreerd in ten minste zeven staten, waaronder Arkansas. Daar kwamen vijf mensen om in het stadje Wynne en iemand in Little Rock, waar ook tientallen gewonden vielen en het natuurgeweld een enorme ravage aanrichtte. De gouverneur van Arkansas kondigde de noodtoestand af en mobiliseerde de nationale garde.
In Indiana kwamen drie mensen om in de buurt van Sullivan ten zuidwesten van Indianapolis. In Alabama en Mississippi vielen twee doden.
Tientallen mensen zijn in ziekenhuizen opgenomen. Veel wegen zijn nog onbegaanbaar.
Een week eerder teisterden krachtige stormen het zuidoosten van de VS waarbij zeker 26 mensen omkwamen. Een nachtelijke tornado maakte bijna de hele gemeenschap Rolling Fork in de staat Mississippi met de grond gelijk. De winden daar haalden een geschatte maximumsnelheid van 273 kilometer per uur.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil "onmiddellijk onderhandelen" met Denemarken over de aankoop van Groenland. "Daar is niks mis mee", zei hij op het World Economic Forum in Davos.
7 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in Davos gezegd geen geweld te gebruiken om Groenland in te lijven. Hij wil het eiland, dat bij Denemarken hoort, bij de Verenigde Staten voegen en wilde eerder niet uitsluiten dat hij daarvoor militaire middelen zou inzetten.
11 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum gezegd dat Denemarken zich "ondankbaar" opstelt voor het feit dat de Amerikanen Groenland hebben beschermd tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij noemde het "dom" dat de Amerikanen het eiland überhaupt hebben teruggegeven.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft woensdag geen ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in Davos. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gezegd. Von der Leyen reist vanuit Straatsburg rechtstreeks naar Brussel "om zich te concentreren op de voorbereidingen voor de zeer belangrijke EU-top", zei de woordvoerder.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan heeft de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa weer opgestart, voor het eerst sinds de Fukushima-kernramp in 2011. Het gaat om de grootste kerncentrale ter wereld.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff reist donderdag naar Rusland voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Volgens hem hebben de Russen het initiatief genomen voor het gesprek. "En ik zie dat als een belangrijk statement van hun kant", zei Witkoff tegen CNBC.
3 uur geledenDEN HAAG/BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italië, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Bondskanselier Friedrich Merz is donderdag in ieder geval niet bij de topontmoeting over de oprichting van de raad met Trump in Davos.
4 uur geleden