Dodental door storm in Zuid-Europa stijgt naar negen
BARCELONA (ANP/AFP) - Het dodental van de stormen die Zuid-Europa teisteren, is zondag gestegen naar negen. Inmiddels zetten Spanje, Portugal en Frankrijk zich schrap voor meer harde wind en zware regen.
Door de stormen traden rivieren buiten hun oevers, elektriciteitsleidingen gingen kapot, bomen zijn ontworteld en het spoor- en luchtverkeer in de regio raakte verstoord. Meer dan 118.000 huishoudens hebben geen elektriciteit in zuidwest-Frankrijk.
Twee mensen zijn tot nu toe in Portugal omgekomen en zeven zijn gedood in Spanje, het zwaarst getroffen land. Het laatste slachtoffer was een visser in Catalonië die van de rotsen in zee was gewaaid. De lokale overheid zei dat drie politieagenten en een andere visser moesten worden gered nadat ze probeerden de man te redden in de badplaats Sant Feliu de Guíxols, 100 kilometer ten noordoosten van Barcelona.
Onder de andere doden in Spanje zijn onder meer een Zuid-Koreaanse vrouw die werd getroffen door puin dat van een gebouw in Madrid waaide en een Nederlandse man die bij zwaar weer voor de Andalusische kust tijdens het windsurfen verdronk.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.
8 minuten geledenBAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.
1 uur geledenHAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
5 uur geleden