'Dodental door raketaanval Jemen loopt op tot zeventig'
MARIB (ANP/AFP) - Het aantal militairen dat is gedood door een raketaanval zaterdag op een militair trainingskamp in de Jemenitische provincie Marib is tot zeventig opgelopen. Dat hebben artsen en militaire bronnen zondag gemeld. Kort na de aanval repten medische bronnen van ongeveer dertig omgekomen militairen.
De aanval was gepleegd tijdens het avondgebed. De militairen hadden zich toen verzameld in de moskee op de basis al-Nasr. Volgens regeringsbronnen waren Houthi-rebellen verantwoordelijk voor de aanval op het militaire kamp.
De internationaal erkende regering van Jemen vecht al sinds 2014 tegen de Houthi's. In dat jaar veroverden de rebellen de hoofdstad Sanaa. De regering wordt gesteund door een internationale coalitie onder leiding van Saudi-Arabië. De Houthi's worden gesteund door Iran.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.
1 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.
2 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.
2 uur geledenBERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.
2 uur geleden