Dodental door Poolse mijnramp opgelopen tot tien
WARSCHAU (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben dinsdag de lichamen geborgen van de vier nog vermiste Poolse mijnwerkers die vast kwam te zitten na de ramp in een kolenmijn bij Borynia-Zofiowka. Die stortte zaterdag op 900 meter diepte deels in door een aardschok. Het dodental steeg daarmee tot tien. Het bericht dat er een overlevende zou zijn aangetroffen, bleek onjuist. Eerder waren al zes slachtoffers dood naar boven gehaald.
Toen het ongeluk gebeurde waren 52 kompels ondergronds aan het werk. Van hen slaagden er 42 in op eigen kracht naar buiten te komen. Eerder vorige week ging het ook al mis in een mijn in Pniowek, die eveneens wordt geëxploiteerd door het staatsbedrijf JSW. Door gasexplosies kwamen zeven medewerkers om het leven, naar zeven anderen wordt volgens de lokale media nog gezocht. Twintig mijnwerkers liggen met brandwonden in het ziekenhuis.
De Poolse premier Mateusz Morawiecki heeft een onderzoek gelast naar de veiligheidsvoorzieningen bij beide mijnen.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
10 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
10 uur geleden