Dodental door Poolse mijnramp opgelopen tot tien
WARSCHAU (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben dinsdag de lichamen geborgen van de vier nog vermiste Poolse mijnwerkers die vast kwam te zitten na de ramp in een kolenmijn bij Borynia-Zofiowka. Die stortte zaterdag op 900 meter diepte deels in door een aardschok. Het dodental steeg daarmee tot tien. Het bericht dat er een overlevende zou zijn aangetroffen, bleek onjuist. Eerder waren al zes slachtoffers dood naar boven gehaald.
Toen het ongeluk gebeurde waren 52 kompels ondergronds aan het werk. Van hen slaagden er 42 in op eigen kracht naar buiten te komen. Eerder vorige week ging het ook al mis in een mijn in Pniowek, die eveneens wordt geëxploiteerd door het staatsbedrijf JSW. Door gasexplosies kwamen zeven medewerkers om het leven, naar zeven anderen wordt volgens de lokale media nog gezocht. Twintig mijnwerkers liggen met brandwonden in het ziekenhuis.
De Poolse premier Mateusz Morawiecki heeft een onderzoek gelast naar de veiligheidsvoorzieningen bij beide mijnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
3 minuten geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
12 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
6 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
7 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
8 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
9 uur geleden