Dodental door Poolse mijnramp opgelopen tot tien
WARSCHAU (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben dinsdag de lichamen geborgen van de vier nog vermiste Poolse mijnwerkers die vast kwam te zitten na de ramp in een kolenmijn bij Borynia-Zofiowka. Die stortte zaterdag op 900 meter diepte deels in door een aardschok. Het dodental steeg daarmee tot tien. Het bericht dat er een overlevende zou zijn aangetroffen, bleek onjuist. Eerder waren al zes slachtoffers dood naar boven gehaald.
Toen het ongeluk gebeurde waren 52 kompels ondergronds aan het werk. Van hen slaagden er 42 in op eigen kracht naar buiten te komen. Eerder vorige week ging het ook al mis in een mijn in Pniowek, die eveneens wordt geëxploiteerd door het staatsbedrijf JSW. Door gasexplosies kwamen zeven medewerkers om het leven, naar zeven anderen wordt volgens de lokale media nog gezocht. Twintig mijnwerkers liggen met brandwonden in het ziekenhuis.
De Poolse premier Mateusz Morawiecki heeft een onderzoek gelast naar de veiligheidsvoorzieningen bij beide mijnen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
2 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump heeft bepalend klimaatbeleid teruggedraaid dat onder meer juridische grond gaf aan welke broeikasgassen een gevaar vormen voor mensen en hun leefomgeving. Onder andere methaan en koolstofdioxide werden daarin benoemd als schadelijk voor mensen. Tegelijkertijd wordt wetgeving rond de uitstootregulering van wegvoertuigen ingetrokken.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op de bijeenkomst van de Defensiecontactgroep voor Oekraïne (UDCG) is donderdag 35 miljard dollar (bijna 30 miljard euro) aan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne toegezegd. Dat maakte de Britse minister van Defensie John Healey na afloop bekend. De UDCG is bedoeld om hulp voor Oekraïne in te zamelen en onderling af te stemmen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om volgende week een miljardenplan aan te kondigen voor de wederopbouw van de Gazastrook, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Dat zou Trump gaan doen tijdens de eerste formele vergadering van zijn nieuw opgerichte Vredesraad.
5 uur geleden