Dodental door overstromingen in Zuid-Afrika stijgt tot ruim 300
KAAPSTAD (ANP/AFP) - Overstromingen aan de oostkust van Zuid-Afrika hebben inmiddels aan ruim driehonderd mensen het leven gekost. Een etmaal eerder lag het aantal doden nog op zestig, maar tot woensdagavond steeg dat naar 306, melden de autoriteiten na enkele dagen van ongewoon veel regen.
Vooral de havenstad Durban en omgeving zijn getroffen. Het gaat daar om de zwaarste regenval in ruim zestig jaar. Op sommige plekken viel binnen 48 uur bijna de helft van wat er normaal gesproken in een jaar naar beneden komt. Inmiddels dreigen ook in aangrenzende gebieden problemen.
De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa bezocht de getroffen regio en ontmoette rouwende families in de buurt van een verwoeste kerk. "We zien dat dergelijke tragedies andere landen treffen, zoals Mozambique en Zimbabwe, maar nu zijn wij de getroffenen," aldus Ramaphosa.
De watersnood leidde tot ingestorte bruggen en kapotte wegen, duizenden mensen verloren hun woning. In Durban, een van de belangrijkste havens van Afrika, raakte het scheepvaartverkeer ontregeld.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
5 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.
8 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
17 uur geleden