Dodental door overstromingen in Pakistan opgelopen tot ruim 1500
ISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van de overstromingen in Pakistan is opgelopen tot ruim 1500. Bovendien worden er meer overstromingen verwacht in het land, dat voor een derde onder water staat.
Hoewel het water in sommige gebieden inmiddels daalt, zijn de autoriteiten bezorgd dat hevige regenval in delen van buurland India ervoor kan zorgen dat rivieren in Pakistan buiten hun oevers treden. De provinciale rampenbestrijdingsautoriteit heeft geadviseerd inwoners van sommige gebieden te evacueren om te voorkomen dat er meer eigendommen en levens verloren gaan.
De overstromingen in Pakistan hebben tot nu toe al gezorgd voor bijna 30 miljoen euro aan schade. 33 miljoen inwoners zijn erdoor getroffen, meer mensen dan de hele bevolking van Australië. Het kantoor van de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zegt tegen persbureau Bloomberg te verwachten dat de overstromingen in een deel van gebieden binnen twee tot drie weken voorbij zijn. Het kan echter nog drie maanden duren voordat geen enkel gebied meer onder water staat.
Vijfhonderd kinderen omgekomen
Onder de doden zijn ruim vijfhonderd kinderen. Volgens UNICEF hebben bovendien 3,4 miljoen kinderen "onmiddellijke, levensreddende hulp" nodig. In totaal zijn 16 miljoen kinderen getroffen.
De hoeveelheid neerslag in heel Pakistan is volgens de meteorologische dienst twee keer zo groot als gebruikelijk. In de provincies Beloetsjistan en Sindh is vier keer zo veel neerslag gevallen als het gemiddelde in de afgelopen dertig jaar. Volgens wetenschappers is de hevige regenval het gevolg van klimaatverandering.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
2 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
6 uur geleden