Dodental door overstromingen China loopt op
BEIJING (ANP/RTR) - Het noodweer in het noorden van China heeft zeker twintig mensen mensen het leven gekost. Beijing en omliggende gebieden hebben sinds eind vorige week te maken met zware regenbuien die overstromingen veroorzaken.
In Beijing is een recordhoeveelheid regen gevallen en zijn meer dan 52.000 inwoners geëvacueerd. Het aantal evacués in de nabijgelegen stad Tianjin ligt op 35.000 en in de provincie Hebei, dat om Beijing en Tianjin ligt, zijn volgens staatsmedia 847.400 mensen in veiligheid gebracht. Er zijn ongeveer twintig mensen vermist.
President Xi Jinping heeft opdracht gegeven voor grondige zoek- en reddingsacties. Het ministerie van Financiën maakt hiervoor 110 miljoen yuan (circa 13,9 miljoen euro) vrij.
Het slechte weer, veroorzaakt door de restanten van tyfoon Doksuri, zorgt ook voor onder meer problemen met de water- en elektriciteitsvoorzieningen en ook voedselvoorraden. Het district Fangshan in Beijing heeft aangekondigd met helikopters voedsel, drinkwater en noodgoederen te gaan leveren aan dorpen in bergachtige gebieden die door overstromingen zijn afgesneden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat op twee tankers explosies hebben plaatsgevonden nadat ze in de Straat van Hormuz op zeemijnen waren gevaren. Een van de schepen, een supertanker, staat in brand. Dat melden Iraanse staatsmedia, waaronder persbureau IRNA.
59 minuten geledenLANSING (ANP/BLOOMBERG) - Afgevaardigde Haley Stevens, die de Democratische voorverkiezing voor een Senaatszetel namens de Amerikaanse staat Michigan verloor, heeft haar steun uitgesproken voor de Republikeinse kandidaat Mike Rogers. Hiermee is de breuk met de Democratische kandidaat Abdul El-Sayed definitief.
2 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen gewonnen, zo blijkt uit drie exitpolls. Zij kan rekenen op 50,7 tot 52,5 procent van de stemmen. Jotova's opponent Andrej Gjoerov, een bankier en voormalig interim-premier, krijgt 43,4 tot 44 procent van de stemmen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Chris Murphy (53) is opgenomen in het ziekenhuis vanwege een beroerte. Naar verwachting zal hij volledig herstellen, vertellen zijn medewerkers aan de politieke nieuwssite Politico.
3 uur geledenADEN (ANP) - Meer dan 300.000 mensen zijn in Jemen ontheemd geraakt sinds het geweld in het land weer is toegenomen. Door escalerende gevechten in het westen van het land zien veel burgers zich genoodzaakt te vluchten, ziet de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de VN.
5 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een Marokkaanse rechtbank heeft een cartoonist veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens het "beledigen van de koning", zo laat zijn advocaat weten. De 22-jarige Yasser Mounbir had karikaturen van de Marokkaanse koning Mohammed VI gemaakt en deze op Instagram geplaatst. Hij kreeg ook een boete van 40.000 Marokkaanse dirham (ongeveer 3650 euro).
5 uur geledenJUNEAU (ANP/RTR) - De Republikeinse senator Dan Sullivan heeft zondag tegen de zender CNN gezegd dat hij het resultaat van de verkiezingen van dinsdag zal accepteren. Ook al heeft zijn opponent "valsgespeeld" en is zij volgens hem "niet geschikt" om senator te worden namens de Amerikaanse staat Alaska. Sullivan hoopt dinsdag een derde termijn als senator te winnen.
6 uur geleden