Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental door noodweer in Brazilië stijgt naar 84

Dodental door noodweer in Brazilië stijgt naar 84

RECIFE (ANP) - Het dodental als gevolg van de aardverschuivingen die plaatsvonden na hevige regenval in het noordoosten van Brazilië is opgelopen tot 84. In veertien plaatsen rond havenstad Recife is de noodtoestand afgekondigd. De vrees bestaat dat het aantal slachtoffers nog verder zal oplopen.

"Er komen nog steeds meldingen binnen over slachtoffers... die nog niet zijn gevonden", zei gouverneur Paulo Camara van deelstaat Pernambuco op een persconferentie. "De zoektocht zal doorgaan totdat we alle vermisten hebben kunnen identificeren."

Volgens de laatste berichten zijn bijna 4000 mensen door het noodweer hun huis kwijtgeraakt. Op sommige plekken in de stad Recife viel volgens het kantoor van de burgemeester tussen vrijdagavond en zaterdagochtend 236 millimeter regen. Dat is ruim een kwart van de gemiddelde regenval in Nederland in een heel jaar.

Zondag stopte het met regenen. Maar omdat de komende dagen opnieuw hevige regenval wordt verwacht, blijft code rood van kracht in het noordoosten van het land.

De Braziliaanse president Jair Bolsonaro sprak eerder al op Twitter zijn "verdriet en solidariteit uit met de slachtoffers van deze trieste ramp". Hij zei dat zijn regering al het mogelijke zal doen "om het lijden te verlichten". Volgens de president wordt onder meer het leger ingezet "om te helpen bij noodhulpoperaties en de nodige hulp te bieden aan getroffen families".

Meer uit Buitenland

Duitsers zoeken paaseieren, vinden mogelijk radioactieve stof

STUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.

2 uur geleden
Legerchef Israël: operationele zone ingesteld onder Litani-rivier

TEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.

3 uur geleden
Trump geeft Iran tot dinsdagavond om Straat van Hormuz te openen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.

7 uur geleden
Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

10 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

11 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

11 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

13 uur geleden