Dodental door noodweer in Brazilië stijgt naar 84
RECIFE (ANP) - Het dodental als gevolg van de aardverschuivingen die plaatsvonden na hevige regenval in het noordoosten van Brazilië is opgelopen tot 84. In veertien plaatsen rond havenstad Recife is de noodtoestand afgekondigd. De vrees bestaat dat het aantal slachtoffers nog verder zal oplopen.
"Er komen nog steeds meldingen binnen over slachtoffers... die nog niet zijn gevonden", zei gouverneur Paulo Camara van deelstaat Pernambuco op een persconferentie. "De zoektocht zal doorgaan totdat we alle vermisten hebben kunnen identificeren."
Volgens de laatste berichten zijn bijna 4000 mensen door het noodweer hun huis kwijtgeraakt. Op sommige plekken in de stad Recife viel volgens het kantoor van de burgemeester tussen vrijdagavond en zaterdagochtend 236 millimeter regen. Dat is ruim een kwart van de gemiddelde regenval in Nederland in een heel jaar.
Zondag stopte het met regenen. Maar omdat de komende dagen opnieuw hevige regenval wordt verwacht, blijft code rood van kracht in het noordoosten van het land.
De Braziliaanse president Jair Bolsonaro sprak eerder al op Twitter zijn "verdriet en solidariteit uit met de slachtoffers van deze trieste ramp". Hij zei dat zijn regering al het mogelijke zal doen "om het lijden te verlichten". Volgens de president wordt onder meer het leger ingezet "om te helpen bij noodhulpoperaties en de nodige hulp te bieden aan getroffen families".
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - In de Amerikaanse stad Minneapolis zijn vrijdagavond (lokale tijd) protesten uitgebroken bij zeker twee hotels, meldt een verslaggever van CNN. De demonstranten vermoeden dat agenten van de immigratiepolitie (ICE) in die hotels verblijven, aldus de zender. Volgens een verslaggever zijn het de "hevigste protesten tot nu toe". In Minneapolis wordt al enkele dagen gedemonstreerd.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In New York is een zeldzaam exemplaar van een comic uit 1938 van Superman verkocht voor 15 miljoen dollar (zo'n 13 miljoen euro). Volgens Amerikaanse media is het een recordbedrag dat is neergeteld voor een oud stripboek. De strip, met als titel Action Comics No. 1, lag in 1938 in de winkel voor 10 dollarcent.
35 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beëindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". Deelstaat Victoria werd de afgelopen dagen al getroffen door bosbranden. Zaterdagochtend had de brandweer meer dan vijftig van de brandhaarden in die staat nog niet onder controle.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.
7 uur geleden