Dodental door noodweer in Brazilië stijgt naar 84
RECIFE (ANP) - Het dodental als gevolg van de aardverschuivingen die plaatsvonden na hevige regenval in het noordoosten van Brazilië is opgelopen tot 84. In veertien plaatsen rond havenstad Recife is de noodtoestand afgekondigd. De vrees bestaat dat het aantal slachtoffers nog verder zal oplopen.
"Er komen nog steeds meldingen binnen over slachtoffers... die nog niet zijn gevonden", zei gouverneur Paulo Camara van deelstaat Pernambuco op een persconferentie. "De zoektocht zal doorgaan totdat we alle vermisten hebben kunnen identificeren."
Volgens de laatste berichten zijn bijna 4000 mensen door het noodweer hun huis kwijtgeraakt. Op sommige plekken in de stad Recife viel volgens het kantoor van de burgemeester tussen vrijdagavond en zaterdagochtend 236 millimeter regen. Dat is ruim een kwart van de gemiddelde regenval in Nederland in een heel jaar.
Zondag stopte het met regenen. Maar omdat de komende dagen opnieuw hevige regenval wordt verwacht, blijft code rood van kracht in het noordoosten van het land.
De Braziliaanse president Jair Bolsonaro sprak eerder al op Twitter zijn "verdriet en solidariteit uit met de slachtoffers van deze trieste ramp". Hij zei dat zijn regering al het mogelijke zal doen "om het lijden te verlichten". Volgens de president wordt onder meer het leger ingezet "om te helpen bij noodhulpoperaties en de nodige hulp te bieden aan getroffen families".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
1 uur geledenPOLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
4 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
7 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
8 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
9 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
9 uur geleden