Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental door mijnramp in Rusland opgelopen tot 52

Dodental door mijnramp in Rusland opgelopen tot 52

MOSKOU (ANP/RTR) - Het dodental door de ramp in een Siberische kolenmijn is opgelopen tot zeker 52. Onder de slachtoffers zijn zes reddingswerkers, meldde het Russische persbureau TASS op basis van informatie van een lokale hulpdienst. Vooralsnog wordt ervan uitgegaan dat er ondergronds geen overlevenden meer zijn. De meeste lichamen zijn nog niet geborgen.

Eerder was sprake van elf omgekomen personen doordat na een explosie brand uitbrak in de Listvjazjnaja-mijn, die zich vulde met methaangas en rook. Over het lot van de tientallen vermisten die op een onbekende plek in de schachten vastzaten, was toen nog niets bekend. Meer dan tweehonderd kompels konden in veiligheid wordt gebracht. 38 van hen waren gewond, vier zouden er slecht aan toe zijn.

Op het moment van de ramp waren 285 mensen in de kolenmijn in de regio Kemerovo, in het westen van Siberië. De brand ontstond volgens TASS donderdagmorgen op een diepte van 250 meter in een ventilatieschacht. De rook verspreidde zich vervolgens door de mijn. Het ventilatiesysteem zou ook na de ontploffing nog hebben gewerkt. De regionale autoriteiten hebben drie dagen van rouw afgekondigd.

In Rusland gebeuren regelmatig ongelukken in mijnen. In 2004 kwamen in dezelfde kolenmijn dertien medewerkers om het leven door een explosie. Het ergste mijnongeluk dateert uit 2007. Toen kwamen 110 mensen om door een gasexplosie in de kolenmijn Oeljanovskaja, eveneens in het westen van Siberië.

Meer uit Buitenland

Frankrijk zet militair vliegtuig in bij bestrijding branden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de krijgsmacht opdracht gegeven een militair transportvliegtuig in te zetten bij de brandbestrijding in het zuidwesten van Frankrijk. Hij meldde eerder dat in de departementen Gironde, waar Bordeaux ligt, en Landes meer dan 141.000 mensen zijn geëvacueerd.

29 minuten geleden
Defensieminister Italië biedt Oekraïense ex-ambtgenoot werk aan

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse minister van Defensie Guido Crosetto heeft de onlangs ontslagen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov aangeboden om als adviseur voor hem in Italië te komen werken. Het ontslag van de populaire minister leidde tot veel onrust in Oekraïne.

59 minuten geleden
Roemenië schiet tweede drone neer na schending luchtruim

BOEKAREST (ANP/RTR) - Het Roemeense ministerie van Defensie meldt dat voor de tweede dag op rij een drone is neergeschoten die het luchtruim was binnengedrongen. Een F-16-gevechtsvliegtuig haalde het onbemande toestel neer boven een onbewoond gebied bij de grens met Oekraïne.

2 uur geleden
Stagiaire NAVO-hoofdkwartier opgepakt op verdenking van spionage

BERGEN (ANP/BELGA) - Een stagiaire op het militaire hoofdkwartier van de NAVO in België is opgepakt op verdenking van spionage en deelname aan een criminele organisatie. Dat heeft het federaal parket in België zaterdag bekendgemaakt. Het gaat om een Canadese vrouw van Chinese afkomst.

2 uur geleden
VN-chef aangekomen in Syrië voor eerste bezoek sinds 2009

DAMASCUS (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres is zaterdag aangekomen in Syrië. Het is het eerste bezoek van een secretaris-generaal van de Verenigde Naties aan het land sinds 2009. Dat was twee jaar voor het uitbreken van de Syrische burgeroorlog.

3 uur geleden
Trump combineert grappen met sneren tijdens correspondentendiner

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump combineerde grappen met sneren tijdens het jaarlijkse Correspondents' Dinner in Washington. Het was de tweede keer dit jaar dat het evenement werd gehouden, nadat het in april was afgebroken toen een gewapende man probeerde door de beveiliging te breken en daarbij schoten loste. Onder anderen Trump werd geëvacueerd.

6 uur geleden
Trump wil waarschuwingen plaatsen in museum over geschiedenis VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een presidentieel decreet uitgevaardigd om bezoekers te waarschuwen voor onjuiste historische informatie in het National Museum of American History in Washington. De instelling valt onder het Smithsonian Institution, dat bestaat uit 21 musea die gewijd zijn aan de Amerikaanse geschiedenis en cultuur.

8 uur geleden