
Dodental door instorting Indonesische kostschool loopt op
SIDOARJO (ANP/RTR) - Bij de instorting van een school in Indonesië zijn negen scholieren omgekomen. Het gebouw stortte maandag in toen honderden scholieren in het gebouw aanwezig waren voor het middaggebed. Toen werd één dode gemeld.
De lokale autoriteiten zeggen dat er mogelijk nog meer slachtoffers zijn gevallen, omdat er nog scholieren vermist zijn. Eerder ging het om meer dan vijftig vermisten. Hun ouders hebben ingestemd met de inzet van zwaar materieel om te zoeken naar de scholieren.
De islamitische kostschool in de provincie Oost-Java zou bezig zijn geweest met bouwwerkzaamheden op de derde verdieping. Vermoedelijk zorgden die werkzaamheden ervoor dat het gebouw instortte.
Tientallen scholieren raakten gewond bij de instorting van de school. In ieder geval veertien gewonden werden vrijdagochtend verzorgd in het ziekenhuis.
Meer uit Buitenland
CANTERBURY (ANP) - De Anglicaanse Kerk heeft voor het eerst in de geschiedenis een vrouw benoemd als aartsbisschop van Canterbury. De Londense bisschop Sarah Mullally volgt Justin Welby op, die in november aftrad vanwege een misbruikschandaal.
45 minuten geledenLONDEN (ANP) - Hamas is niet van plan het volledige Amerikaanse vredesplan voor Gaza af te wijzen, zegt de groepering tegen de Arabischtalige krant Asharq Al-Awsat. In plaats daarvan wil Hamas wijzigingen voorstellen.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De tanker van de Russische schaduwvloot die eerder deze week werd stilgelegd door de Franse marine vaart weer. Volgens een bron van persbureau AFP is ook de Chinese kapitein die was aangehouden weer aan boord.
1 uur geledenASHDOD (ANP) - Israël heeft de Marinette onderschept, het laatste schip van de activistenvloot dat nog onderweg was naar de Gazastrook. Volgens Al Jazeera hebben leden van de Israëlische marine het vaartuig geënterd. Israël zei donderdag al dat de zeskoppige bemanning gearresteerd zou worden.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft meer tijd nodig om het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump te bestuderen. Dat meldt een functionaris van de Palestijnse beweging.
2 uur geledenHELSINKI (ANP/RTR) - Finland is niet bevoegd om de kapitein en twee bemanningsleden van olietanker Eagle S te vervolgen, oordeelt een Finse rechtbank. De zaak is geseponeerd. De verdachten werden beschuldigd van kabelsabotage voor de Russen. Het schip Eagle S trok afgelopen december 90 kilometer lang zijn anker over de bodem van de Finse Golf. Vijf onderzeese kabels raakten beschadigd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden mensen in Afghanistan kunnen in de problemen komen door de naderende winter. Daarvoor waarschuwt het Rode Kruis na een aardbeving die een maand geleden plaatsvond in het land.
2 uur geleden