Dodental door instorten weg in China verder opgelopen
BEIJING (ANP/AFP) - Het dodental na het instorten van een stuk weg in de Chinese provincie Guangdong is opgelopen tot 48, melden Chinese staatsmedia. Dertig mensen raakten gewond, maar verkeren niet in levensgevaar.
Bijna 18 meter weg zakte in en gleed van een heuvel af. Twintig auto's werden meegesleurd. Dit gebeurde woensdag tussen de stad Meizhou en het arrondissement Dabu. De zoek- en reddingsoperatie is nog bezig. Meer dan vijfhonderd mensen zijn daarbij betrokken en zij zetten onder meer graafmachines in.
Staatsmedia hebben het over een "natuurlijke geologische ramp" veroorzaakt door de aanhoudende zware regens in het gebied. De zuidoostelijke provincie Guandong is de afgelopen weken getroffen door extreem weer. Overstromingen en een tornado hebben meerdere levens geëist.
De Chinese president Xi Jinping heeft "belangrijke instructies" gegeven voor een reddingsactie en de afhandeling van het incident, meldt persbureau Xinhua. Er moet alles aan worden gedaan om de slachtoffers te redden. De president roept ook op tot het zo snel mogelijk herstellen van de schade.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.
1 uur geledenTRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat een eenmalige betaling van 50.000 Zwitserse frank (bijna 55.000 euro) doen aan zwaargewonde overlevenden en nabestaanden van de nieuwjaarsbrand in een bar in het skigebied Crans-Montana. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie velen ernstig.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat er in de eerste dagen van maart weer direct overleg is tussen zijn land, Rusland en de VS. De drie hebben al onderhandelingsrondes gehad in Abu Dhabi en Genève. Het is niet bekend waar de volgende ronde zou zijn.
3 uur geleden