
Dodental door ingestort gebouw in centraal China loopt op tot 53
CHANGSHA (ANP/AFP) - Het aantal doden dat is gevallen nadat vorige week vrijdag een gebouw in de centrale Chinese stad Changsha instortte, is volgens staatsmedia opgelopen tot 53. In een recente eerdere balans was nog sprake van 26 doden. Het zoek- en reddingswerk is voltooid, meldt staatszender CCTV. Tien mensen konden worden gered.
Hoe het pand, waarin een hotel, meerdere appartementen en een bioscoop gevestigd waren, zomaar kon instorten is nog onduidelijk. De Chinese president Xi Jinping kondigde een dag na de ramp een grondig onderzoek aan. Elf mensen, onder wie de eigenaar van het gebouw en een team van veiligheidsinspecteurs, zijn inmiddels gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij het incident. Zij zouden een veiligheidsverklaring voor het gebouw hebben vervalst.
Meer uit Buitenland
MANCHESTER (ANP) - De Amerikaanse zanger Chris Brown is strafrechtelijk aangeklaagd voor zware mishandeling met voorbedachten rade, meldt de politie van de Engelse stad Manchester, waar Brown donderdag in een hotel werd gearresteerd. De R&B-zanger zou in februari 2023 in een Londense nachtclub een muziekproducent meermaals met een fles hebben geslagen. Brown verschijnt vrijdag voor de rechtbank van Manchester, aldus de BBC.
42 minuten geledenBASEL (ANP) - Israël, Oostenrijk en Finland zijn zoals verwacht door naar de finale van het Eurovisie Songfestival op zaterdag. De inzendingen kregen donderdagavond tijdens de tweede halve finale genoeg punten voor een plek in de grote finale. Bij de bookmakers waren de drie liedjes van tevoren ook hoog ingeschat.
45 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Oekraïense en Russische delegaties die naar Istanbul zijn gekomen zullen vrijdag met elkaar om de tafel gaan, meldt het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken. Er zal ook een Turks team aanschuiven bij de onderhandelingen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het plan van een nieuwe, door de Verenigde Staten gesteunde humanitaire organisatie in Gaza is niet in lijn met de basisprincipes van de Verenigde Naties, zegt een woordvoerder van de VN donderdag. De Gaza Humanitarian Foundation (GHF) wil hulp in Gaza distribueren vanuit beveiligde distributiepunten, maar de VN zullen daar niet aan deelnemen.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een pro-Palestijns protest in Berlijn is uitgemond in geweld tussen de betogers en de politie. De politie roept de aanwezigen op om te vertrekken en heeft volgens Duitse media al twintig tot dertig aanhoudingen verricht. Er waren ruim duizend demonstranten.
9 uur geledenTIRANA (ANP) - Voorzitter van de EU-leiders António Costa sluit niet uit dat Albanië voor 2030 kan toetreden tot de Europese Unie, zei hij donderdag tijdens een persconferentie met de Albanese premier Edi Rama. "Als Albanië in hetzelfde tempo blijft leveren, is dat heel goed mogelijk. Maar het hangt ervan af of Albanië op dezelfde weg doorgaat of niet."
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het geduld van EU-defensiechefs raakt op. De politiek moet niet langer praten over een eventuele missie in Oekraïne of investeringen in defensie, maar besluiten nemen. Dat was de boodschap van de defensiechefs na afloop van een bijeenkomst in Brussel.
11 uur geleden