Dodental door giftige drank India loopt op tot bijna honderd
NEW DELHI (ANP/DPA) - Het dodental door het drinken van illegaal gestookte alcohol in het noorden van India is opgelopen tot bijna honderd. De politie van de deelstaat Punjab zei zondag dat tot dusver 98 mensen zijn bezweken aan het zwaar giftige brouwsel. De slachtoffers zijn overwegend arme boeren en arbeiders.
Een woordvoerder vertelde dat uit eerste onderzoek is gebleken dat de zelfgemaakte drank waar het zeer waarschijnlijk om gaat methanol (methylalcohol) bevatte. Bij razzia's in verschillende dorpen in de streek zijn honderden liters van het dodelijke spul in beslag genomen en 25 verdachten gearresteerd.
In India floreert de handel in illegale sterke drank. Bij het productieproces ontstaat vaak methanol. Elk jaar overlijden daardoor duizenden mensen. Dit nieuwste geval is het ernstigste tot dusver in 2020.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
10 uur geleden