Dodental door geweldsuitbarsting Syrië opgelopen tot boven de 400
ALEPPO (ANP/AFP) - Het dodental van het geweld dat deze week weer oplaaide in Syrië is volgens het Syrische Observatorium voor Mensenrechten opgelopen tot boven de vierhonderd. Er zouden 412 mensen zijn omgekomen, onder wie 61 burgers, meldde de organisatie zondag.
Volgens het Observatorium vielen 214 doden aan de zijde van de rebellen van de jihadistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS). Aan de kant van het regeringsleger sneuvelden 137 militairen.
Opstandelingen vallen onder leiding van HTS sinds woensdag gebieden aan die onder controle staan van de regering. De rebellen maken een snelle opmars. Het zijn de zwaarste gevechten in het land sinds 2020, toen het geweld in de Syrische burgeroorlog grotendeels tot een einde kwam.
De speciaal gezant voor Syrië van de VN, Geir Pedersen, verklaarde zondag dat een gebrek aan inzet voor een vredesoplossing heeft geleid tot de nieuwe geweldsuitbarsting. "Wat we vandaag in Syrië zien is een teken van collectief falen", zei de bemiddelaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.
58 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
5 uur geleden