Dodental door geweldsuitbarsting Syrië opgelopen tot boven de 400
ALEPPO (ANP/AFP) - Het dodental van het geweld dat deze week weer oplaaide in Syrië is volgens het Syrische Observatorium voor Mensenrechten opgelopen tot boven de vierhonderd. Er zouden 412 mensen zijn omgekomen, onder wie 61 burgers, meldde de organisatie zondag.
Volgens het Observatorium vielen 214 doden aan de zijde van de rebellen van de jihadistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS). Aan de kant van het regeringsleger sneuvelden 137 militairen.
Opstandelingen vallen onder leiding van HTS sinds woensdag gebieden aan die onder controle staan van de regering. De rebellen maken een snelle opmars. Het zijn de zwaarste gevechten in het land sinds 2020, toen het geweld in de Syrische burgeroorlog grotendeels tot een einde kwam.
De speciaal gezant voor Syrië van de VN, Geir Pedersen, verklaarde zondag dat een gebrek aan inzet voor een vredesoplossing heeft geleid tot de nieuwe geweldsuitbarsting. "Wat we vandaag in Syrië zien is een teken van collectief falen", zei de bemiddelaar.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
3 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
4 uur geleden