Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental door geweldsuitbarsting Syrië opgelopen tot boven de 400

Dodental door geweldsuitbarsting Syrië opgelopen tot boven de 400

ALEPPO (ANP/AFP) - Het dodental van het geweld dat deze week weer oplaaide in Syrië is volgens het Syrische Observatorium voor Mensenrechten opgelopen tot boven de vierhonderd. Er zouden 412 mensen zijn omgekomen, onder wie 61 burgers, meldde de organisatie zondag.

Volgens het Observatorium vielen 214 doden aan de zijde van de rebellen van de jihadistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS). Aan de kant van het regeringsleger sneuvelden 137 militairen.

Opstandelingen vallen onder leiding van HTS sinds woensdag gebieden aan die onder controle staan van de regering. De rebellen maken een snelle opmars. Het zijn de zwaarste gevechten in het land sinds 2020, toen het geweld in de Syrische burgeroorlog grotendeels tot een einde kwam.

De speciaal gezant voor Syrië van de VN, Geir Pedersen, verklaarde zondag dat een gebrek aan inzet voor een vredesoplossing heeft geleid tot de nieuwe geweldsuitbarsting. "Wat we vandaag in Syrië zien is een teken van collectief falen", zei de bemiddelaar.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde meldt aanval op Amerikaanse basis

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.

1 uur geleden
Israël valt Hezbollah aan in Libanese stad Tyrus

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.

1 uur geleden
VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

2 uur geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

4 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

4 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

4 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

4 uur geleden