Dodental door geweldsuitbarsting Syrië opgelopen tot boven de 400
ALEPPO (ANP/AFP) - Het dodental van het geweld dat deze week weer oplaaide in Syrië is volgens het Syrische Observatorium voor Mensenrechten opgelopen tot boven de vierhonderd. Er zouden 412 mensen zijn omgekomen, onder wie 61 burgers, meldde de organisatie zondag.
Volgens het Observatorium vielen 214 doden aan de zijde van de rebellen van de jihadistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS). Aan de kant van het regeringsleger sneuvelden 137 militairen.
Opstandelingen vallen onder leiding van HTS sinds woensdag gebieden aan die onder controle staan van de regering. De rebellen maken een snelle opmars. Het zijn de zwaarste gevechten in het land sinds 2020, toen het geweld in de Syrische burgeroorlog grotendeels tot een einde kwam.
De speciaal gezant voor Syrië van de VN, Geir Pedersen, verklaarde zondag dat een gebrek aan inzet voor een vredesoplossing heeft geleid tot de nieuwe geweldsuitbarsting. "Wat we vandaag in Syrië zien is een teken van collectief falen", zei de bemiddelaar.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
27 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
28 minuten geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
1 uur geledenOSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.
2 uur geleden