Dodental door gevechten Syrische gevangenis stijgt naar ruim 300
HASAKEH (ANP) - Het dodental door de gevechten bij een gevangenis in het noordoosten van Syrië is opgelopen naar zeker 332, meldt het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten. Islamitische Staat (IS) opende bijna twee weken geleden een aanval op de gevangenis waar strijders van de terreurgroep worden vastgehouden.
Het Observatorium, dat ontwikkelingen in Syrië monitort, spreekt van de grootste en gewelddadigste IS-aanval sinds de val van het kalifaat in maart 2019. De organisatie meldt dat bijna 250 van de doden IS-strijders waren. Er zijn ook zeven burgers om het leven gekomen. De overige doden waren onder anderen gevangenisbewakers en SDF-militairen.
De door de VS gesteunde Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) kregen woensdag na bijna een week de controle over de gevangenis in Hasakeh weer in handen. De Amerikanen schoten bij het neerslaan van de aanval te hulp met meerdere luchtaanvallen.
De SDF zei woensdag dat 3500 IS-strijders zich hadden overgegeven. In de gevangenis en in de omgeving wordt gezocht naar IS-strijders die zich mogelijk hebben verstopt. Zaterdag werden drie IS-strijders doodgeschoten, nadat zij in de buurt van de gevangenis meerdere mensen hadden gegijzeld. Er zijn volgens de Verenigde Naties 45.000 mensen vanwege het geweld op de vlucht geslagen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich positief uitgesproken over de eerste stap die in de Amerikaanse Senaat is genomen om uit de politieke impasse te komen. Daar werd zondag in een eerste procedurele stemming voor een wetsvoorstel gestemd dat voorziet in de financiering van overheidsdiensten tot in ieder geval eind januari.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine kiezen er bewust voor om hun drie kinderen nog geen mobiele telefoon te geven. Dat vertelde de troonopvolger in een interview in Brazilië, meldt de BBC. "Ik denk dat kinderen online te veel toegang hebben tot dingen die ze niet hoeven te zien", zei William.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger houdt volgende week zijn eerste internationale conferentie waar lessen uit de strijd in de Gazastrook worden gepresenteerd. Vertegenwoordigers van ongeveer twintig krijgsmachten van over de hele wereld, onder wie vertegenwoordigers van Arabische landen, nemen deel aan de bijeenkomst, meldt een militair correspondent van de Israëlische omroep Kan.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voor het eerst is een Syrische president ontvangen in het Witte Huis in Washington. Het was Ahmed al-Sharaa, voormalig leider van een radicaal-islamitische rebellenbeweging met banden met al-Qaeda.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Rusland blokkeert simkaarten de eerste 24 uur nadat de kaarten het land zijn binnengekomen, uit voorzorg tegen droneaanvallen. Dat meldt het Russische RBC News, dat zich baseert op het ministerie van Digitale Zaken. Volgens het ministerie gaat het om een "afkoelperiode". Verschillende Russische telecomproviders hebben hun klanten maandag per sms over de maatregel geïnformeerd, aldus RBC.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De eigenaar van het voertuig dat explodeerde in de binnenstad van New Delhi is gearresteerd. Dat meldt de Indiase tv-zender NDTV. Bij die explosie kwamen meerdere mensen om het leven en raakten zeker twintig mensen gewond. Meerdere voertuigen in de omgeving vlogen in brand.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep westerse landen veroordeelt in een gezamenlijke verklaring het geweld van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) in de Soedanese stad el-Fasher en andere regio's. Mogelijk maakt de groep zich schuldig aan oorlogsmisdaden, vrezen de ondertekenaars. Aukje de Vries, staatssecretaris voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, heeft de verklaring namens Nederland ondertekend.
6 uur geleden