Dodental door cycloon Mocha loopt verder op in Myanmar
SITTWE (ANP/AFP) - In Myanmar is het dodental na cycloon Mocha opgelopen tot 29. Een lokale leider van de Rohingya meldt aan persbureau AFP dat er in de regio van het dorp Khaung Doke Kar 24 mensen om het leven zijn gekomen.
De cycloon kwam zondag aan land tussen kustplaatsen Cox's Bazar in Bangladesh en Sittwe in Myanmar en haalde windsnelheden tot 195 kilometer per uur. In Myanmar zijn volgens de militaire junta meer dan 860 huizen en 14 ziekenhuizen verwoest.
Artsen zonder Grenzen (AzG) meldt maandag vooral bezorgd te zijn over de situatie in de gemeente Pauktaw, waar volgens de organisatie zo'n 26.500 vluchtelingen in kampen wonen. Zo'n zeshonderd AzG-medewerkers zijn komende tijd actief in de regio om noodhulp te verlenen.
In Bangladesh zijn voor zover bekend geen doden gevallen. Volgens de autoriteiten zijn zo'n 750.000 mensen geëvacueerd. Volgens de Verenigde Naties zijn vluchtelingenkampen in de regio zwaar getroffen door de cycloon, waardoor duizenden mensen hulp nodig hebben.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De marine van Oekraïne heeft bevestigd dat een Oekraïense zeedrone naar Roemenië is gevaren. Het onbemande vaartuig zou op de Zwarte Zee van koers zijn geraakt door Russische elektronische oorlogsvoering.
43 minuten geledenOSLO (ANP) - De gezondheidstoestand van de Noorse kroonprinses Mette-Marit is het afgelopen jaar flink achteruitgegaan. Er is veel meer littekenweefsel in de longen gekomen en haar longfunctie is de afgelopen drie maanden flink teruggevallen. Tijdens een persconferentie noemde hoofdarts en longspecialist Are Holm van het Rikshospitalet de situatie "gevaarlijk".
44 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Libanese parlementsvoorzitter Nabih Berri zegt dat Hezbollah zich wat hem betreft kan terugtrekken uit het zuiden van Libanon, als Israëlische militairen daar tegelijkertijd ook vertrekken. Berri is een bondgenoot van Hezbollah en wordt gezien als een tussenpersoon. Hezbollah is niet bij vredesgesprekken betrokken, maar speelt wel een rol bij het beëindigen van de gevechten.
1 uur geledenTIVAT (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt dat de Europese Unie "moet laten zien dat ze uit te breiden is en bereid is tot uitbreiding". Daar wil hij het over hebben op de top van de Europese Unie en de Westelijke Balkan in Montenegro.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel goedgekeurd om ongeveer 70 miljard dollar (60 miljard euro) uit te trekken voor het immigratiebeleid van de regering-Trump. Het geld gaat volgens Amerikaanse media als The Hill en Politico onder meer naar diensten als vreemdelingenpolitie ICE en grensbewakingsdienst Border Patrol.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet sms'jes die haar voorzitter Ursula von der Leyen uitwisselt met staatshoofden en regeringsleiders bewaren. Dat stelt de EU-ombudsvrouw Teresa Anjinho na een onderzoek naar een verwijderd sms'je van de Franse president Emmanuel Macron aan Von der Leyen.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit is op de wachtlijst geplaatst voor een longtransplantatie. Dat heeft het Noorse hof vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar arts is de ontwikkeling van haar chronische longziekte ernstig en is een transplantatie noodzakelijk.
4 uur geleden