Dodental door cycloon Mocha loopt verder op in Myanmar
SITTWE (ANP/AFP) - In Myanmar is het dodental na cycloon Mocha opgelopen tot 29. Een lokale leider van de Rohingya meldt aan persbureau AFP dat er in de regio van het dorp Khaung Doke Kar 24 mensen om het leven zijn gekomen.
De cycloon kwam zondag aan land tussen kustplaatsen Cox's Bazar in Bangladesh en Sittwe in Myanmar en haalde windsnelheden tot 195 kilometer per uur. In Myanmar zijn volgens de militaire junta meer dan 860 huizen en 14 ziekenhuizen verwoest.
Artsen zonder Grenzen (AzG) meldt maandag vooral bezorgd te zijn over de situatie in de gemeente Pauktaw, waar volgens de organisatie zo'n 26.500 vluchtelingen in kampen wonen. Zo'n zeshonderd AzG-medewerkers zijn komende tijd actief in de regio om noodhulp te verlenen.
In Bangladesh zijn voor zover bekend geen doden gevallen. Volgens de autoriteiten zijn zo'n 750.000 mensen geëvacueerd. Volgens de Verenigde Naties zijn vluchtelingenkampen in de regio zwaar getroffen door de cycloon, waardoor duizenden mensen hulp nodig hebben.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.
7 minuten geledenHELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is niet op zoek naar oorlog, maar is daar wel op voorbereid. Dat zei buitenlandminister Abbas Araghchi. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met militair ingrijpen in het land vanwege de aanhoudende gewelddadige protesten.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
5 uur geleden