Dodental door cycloon in Indonesië en Oost-Timor loopt op
JAKARTA (ANP/DPA/AFP) - Het dodental als gevolg van de cycloon Seroja in het oosten van Indonesië en Oost-Timor is opgelopen tot bijna 180. Er wordt nog gezocht naar meer dan zeventig mensen die vermist worden.
De Zuidoost-Aziatische landen kregen zondag te maken met aardverschuivingen, overstromingen en modderstromen. Verschillende dorpen zijn volledig of deels verwoest. Onder meer ziekenhuizen, wegen, bruggen en duizenden woningen zijn beschadigd.
Zo'n 20.000 mensen zijn geëvacueerd. De autoriteiten in Indonesië en Oost-Timor maken zich zorgen over een mogelijke uitbraak van Covid-19 in de drukke opvangcentra. Naast voedsel en dekens sturen de autoriteiten ook mondkapjes en coronatesten die kant op.
In Indonesië zijn zeker 140 mensen omgekomen door het natuurgeweld. De autoriteiten in Oost-Timor hebben 37 sterfgevallen geregistreerd. Mogelijk loopt het dodental op. Met speurhonden wordt gezocht naar vermisten. Gewonden worden onder meer behandeld op hospitaalschepen die de marine heeft gestuurd.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Dat berichten Spaanse media.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
1 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
10 uur geleden