Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental door cycloon in Indonesië en Oost-Timor loopt op

Dodental door cycloon in Indonesië en Oost-Timor loopt op

JAKARTA (ANP/DPA/AFP) - Het dodental als gevolg van de cycloon Seroja in het oosten van Indonesië en Oost-Timor is opgelopen tot bijna 180. Er wordt nog gezocht naar meer dan zeventig mensen die vermist worden.

De Zuidoost-Aziatische landen kregen zondag te maken met aardverschuivingen, overstromingen en modderstromen. Verschillende dorpen zijn volledig of deels verwoest. Onder meer ziekenhuizen, wegen, bruggen en duizenden woningen zijn beschadigd.

Zo'n 20.000 mensen zijn geëvacueerd. De autoriteiten in Indonesië en Oost-Timor maken zich zorgen over een mogelijke uitbraak van Covid-19 in de drukke opvangcentra. Naast voedsel en dekens sturen de autoriteiten ook mondkapjes en coronatesten die kant op.

In Indonesië zijn zeker 140 mensen omgekomen door het natuurgeweld. De autoriteiten in Oost-Timor hebben 37 sterfgevallen geregistreerd. Mogelijk loopt het dodental op. Met speurhonden wordt gezocht naar vermisten. Gewonden worden onder meer behandeld op hospitaalschepen die de marine heeft gestuurd.

Meer uit Buitenland

VS zeggen tientallen IS-leden te hebben uitgeschakeld in Syrië

TAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.

43 minuten geleden
Bij bankroof Gelsenkirchen is zo'n 30 miljoen euro buitgemaakt

GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.

1 uur geleden
Emiraten: geen wapens voor separatisten in gebombardeerde lading

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.

1 uur geleden
Bondgenoten beleggen nieuwe top over bescherming Oekraïne

PARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog willen blijven beschermen, willen volgende week bijeenkomen in Parijs. De zogeheten coalitie van bereidwillige landen wil de veiligheidsgaranties die ze Oekraïne willen bieden nog wat concreter maken, nu de onderhandelingen met de VS daarom vragen.

3 uur geleden
Taiwan hoopt op internationale veroordeling Chinese oefeningen

TAIPEI (ANP/RTR) - Het Taiwanese ministerie van Defensie roept landen op om gezamenlijk de Chinese militaire oefeningen rond Taiwan te veroordelen. Het ministerie zegt dinsdag 71 militaire vliegtuigen en 13 militaire schepen bij Taiwan te hebben waargenomen.

3 uur geleden
Khaleda Zia (80), eerste vrouwelijke Bengaalse premier, overleden

DHAKA (ANP/AFP/DPA) - Khaleda Zia, de Bengaalse oud-premier en tevens eerste vrouwelijke premier van dat land, is op 80-jarige leeftijd overleden. In reactie op Zia's overlijden heeft de overheid drie dagen van nationale rouw afgekondigd. Zia wordt woensdag begraven.

3 uur geleden
Kremlin deelt geen bewijs over vermeende aanval op huis Poetin

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin gaat geen bewijs delen over de vermeende Oekraïense aanval op een huis van president Vladimir Poetin. Ook wordt geen informatie gedeeld over of Poetin in de woning aanwezig was.

4 uur geleden