Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental door cycloon in Indonesië en Oost-Timor loopt op

Dodental door cycloon in Indonesië en Oost-Timor loopt op

JAKARTA (ANP/DPA/AFP) - Het dodental als gevolg van de cycloon Seroja in het oosten van Indonesië en Oost-Timor is opgelopen tot bijna 180. Er wordt nog gezocht naar meer dan zeventig mensen die vermist worden.

De Zuidoost-Aziatische landen kregen zondag te maken met aardverschuivingen, overstromingen en modderstromen. Verschillende dorpen zijn volledig of deels verwoest. Onder meer ziekenhuizen, wegen, bruggen en duizenden woningen zijn beschadigd.

Zo'n 20.000 mensen zijn geëvacueerd. De autoriteiten in Indonesië en Oost-Timor maken zich zorgen over een mogelijke uitbraak van Covid-19 in de drukke opvangcentra. Naast voedsel en dekens sturen de autoriteiten ook mondkapjes en coronatesten die kant op.

In Indonesië zijn zeker 140 mensen omgekomen door het natuurgeweld. De autoriteiten in Oost-Timor hebben 37 sterfgevallen geregistreerd. Mogelijk loopt het dodental op. Met speurhonden wordt gezocht naar vermisten. Gewonden worden onder meer behandeld op hospitaalschepen die de marine heeft gestuurd.

Meer uit Buitenland

Europarlement wil hardere acties EU tegen oorlog in Soedan

STRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).

17 minuten geleden
Dodental brand Hongkong loopt op, miljoenen voor getroffenen

HONGKONG (ANP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.

20 minuten geleden
Militair aangetreden als nieuwe leider Guinee-Bissau

BISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.

44 minuten geleden
Levenslang voor man die echtgenote in brand stak in Duitse tram

ERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".

1 uur geleden
Dodental stijgt na overstromingen en aardverschuivingen Sumatra

JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.

1 uur geleden
Ook Frankrijk voert vrijwillig dienjaar in om soldaten te werven

VARCES (ANP) - Ook Frankrijk grijpt terug op een vorm van militaire dienst. Naar het voorbeeld van landen als Nederland en Duitsland voert Frankrijk een vrijwillig dienjaar voor jongeren in. De "nationale dienst" gaat komende zomer van start, heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt. Naar een dienstplicht, die in de jaren 90 werd afgeschaft, keert Frankrijk volgens hem niet terug.

1 uur geleden
Paus Leo aangekomen in Ankara tijdens eerste buitenlandse reis

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.

2 uur geleden