Dodental door coronavirus in VS neemt weer met 1500 toe
BALTIMORE (ANP/AFP) - Na twee dagen met slechts ongeveer 800 doden is het dodental in de Verenigde Staten als gevolg van het coronavirus weer opgelopen met meer dan 1500. In de afgelopen 24 uur werden 1536 doden geregistreerd, meldde de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore.
In totaal stierven 91.845 mensen in de VS aan het longvirus, het hoogste dodental wereldwijd. De VS registreerden maandag nog 759 doden en een dag daarvoor 820. Daarmee leek het aantal sterfgevallen per dag langzaamaan af te nemen.
Het aantal inwoners in de VS dat is besmet met het longvirus ligt boven de 1,5 miljoen. Wereldwijd zijn bijna 4,9 miljoen mensen geïnfecteerd.
113.000 doden
Een nieuwe voorspelling op basis van negen modellen gaat uit van ongeveer 113.000 doden als gevolg van het coronavirus in de VS op 13 juni. Dat stelt de Covid-19 Forecast Hub van de Universiteit van Massachusetts. Een andere voorspelling, van het prominente onderzoeksinstituut IHME, verbonden aan de universiteit van Washington in Seattle, kwam begin deze maand tot 135.000 doden als gevolg van het virus in augustus.
President Trump benadrukte nog maar eens dat het hoge aantal besmettingen in de VS een gevolg is van het Amerikaanse beleid om zo veel mogelijk te testen. "Ik zie het als een onderscheiding, echt waar. Het is een eerbetoon aan het testen en al het werk dat de professionals hebben gedaan."
Volgens de cijfers van de Johns Hopkins Universiteit zijn er in de VS ruim 12 miljoen mensen getest..
Meer uit Buitenland
NIINISALO (ANP/RTR) - Finland heeft honderden dronejammers aangeschaft. Die verstoren de navigatiesignalen van onbemande toestellen en worden opgesteld rond belangrijke infrastructuur, zoals militaire bases.
8 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP/DPA) - UNICEF ziet een alarmerende toename van pasgeborenen met ondergewicht in Gaza. In 2022, voordat de oorlog tussen Israël en Hamas begon, werden per maand gemiddeld 250 baby's van minder dan 2,5 kilo geboren. In de eerste helft van dit jaar waren dat er gemiddeld 300 en van juli tot en met september zelfs 460 per maand, ondanks een sterke daling van het totale aantal geboorten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Wereldwijd zijn dit jaar zeker 111 journalisten gedood, van wie 51 in de Gazastrook. Dat meldt de Internationale Federatie van Journalisten (IFJ), die concludeert dat opnieuw sprake is van een bijzonder dodelijk jaar voor de pers.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - Het lijkt erop dat de EU de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne gaat gebruiken, ook als België ertegen blijft. De Europese Commissie heeft weliswaar twee opties voor extra financiële hulp aan Oekraïne aan de lidstaten voorgelegd, maar nu koerst ook voorzitter van de EU-leiders António Costa aan op de inzet van de bevroren Russische tegoeden. Voor goedkeuring daarvan is op de EU-top van volgende week een gekwalificeerde meerderheid nodig. Normaliter moeten dergelijke besluiten door alle 27 EU-regeringsleiders worden genomen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Ongeveer de helft van de inwoners van Kyiv zit zonder stroom na een serie Russische aanvallen op de elektriciteitsvoorzieningen, zegt het Oekraïense ministerie van Energie dinsdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten roepen Cambodja en Thailand op om de gevechten te staken. De landen moeten terugkeren naar de afspraken die ze gemaakt hebben in oktober, zegt minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Dit conflict is een van de conflicten waar de regering van Donald Trump een einde aan gemaakt zegt te hebben.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het bestand in Gaza kan de tweede fase niet ingaan zolang Israël het bestand blijft schenden, zegt Hamas dinsdag. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit weekend juist te verwachten dat de tweede fase snel kan beginnen.
3 uur geleden