Dodental door coronavirus in VS neemt weer met 1500 toe
BALTIMORE (ANP/AFP) - Na twee dagen met slechts ongeveer 800 doden is het dodental in de Verenigde Staten als gevolg van het coronavirus weer opgelopen met meer dan 1500. In de afgelopen 24 uur werden 1536 doden geregistreerd, meldde de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore.
In totaal stierven 91.845 mensen in de VS aan het longvirus, het hoogste dodental wereldwijd. De VS registreerden maandag nog 759 doden en een dag daarvoor 820. Daarmee leek het aantal sterfgevallen per dag langzaamaan af te nemen.
Het aantal inwoners in de VS dat is besmet met het longvirus ligt boven de 1,5 miljoen. Wereldwijd zijn bijna 4,9 miljoen mensen geïnfecteerd.
113.000 doden
Een nieuwe voorspelling op basis van negen modellen gaat uit van ongeveer 113.000 doden als gevolg van het coronavirus in de VS op 13 juni. Dat stelt de Covid-19 Forecast Hub van de Universiteit van Massachusetts. Een andere voorspelling, van het prominente onderzoeksinstituut IHME, verbonden aan de universiteit van Washington in Seattle, kwam begin deze maand tot 135.000 doden als gevolg van het virus in augustus.
President Trump benadrukte nog maar eens dat het hoge aantal besmettingen in de VS een gevolg is van het Amerikaanse beleid om zo veel mogelijk te testen. "Ik zie het als een onderscheiding, echt waar. Het is een eerbetoon aan het testen en al het werk dat de professionals hebben gedaan."
Volgens de cijfers van de Johns Hopkins Universiteit zijn er in de VS ruim 12 miljoen mensen getest..
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
2 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
51 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
52 minuten geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.
3 uur geledenWASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De gesprekken tussen Amerikaanse functionarissen en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over de tweede fase van president Donald Trumps 20-puntenplan voor de toekomst van Gaza waren "constructief", schrijft speciaal gezant Steve Witkoff op X. Het overleg vond zaterdagavond plaats in Jeruzalem. Ook vastgoedondernemer Jared Kushner, Trumps schoonzoon, nam deel.
3 uur geleden