Dodental door coronavirus in VK loopt op tot 10.612
LONDEN (ANP/RTR) - Het aantal sterfgevallen door coronabesmetting is in het Verenigd Koninkrijk de 10.000 gepasseerd. De gezondheidsautoriteiten maakten zondag bekend dat er nu 10.612 Britse patiënten zijn overleden ten gevolge van de virusinfectie. Dat zijn er 737 meer dan 24 uur geleden.
Als lichtpuntje kon het ministerie aanvoeren dat de jongste cijfers iets gunstiger zijn dan de voorbije twee dagen. Toen bezweken meer dan 900 Britten aan Covid-19. Sinds de corona-uitbraak begon, vertoonden de cijfers in voorgaande weekeinden echter ook een teruggang, mogelijk als gevolg van vertraging in de doorgifte van overlijdensgevallen.
Het aantal geregistreerde besmettingsgevallen liep met 5288 op tot 84.279. Het VK is daarmee China, waar de virusuitbraak begon, voorbij. Peking telde volgens de site worldometers.info zondag 99 nieuwe slachtoffers (totaal 82.052) maar geen nieuwe overledenen. Dat zijn er tot dusver 3339.
Volgens de minister van Volksgezondheid Matt Hancock is de National Health Service (NHS) de controle niet kwijtgeraakt door de pandemie. Hij zei zondag dat er in de ziekenhuizen momenteel nog 2295 bedden op de intensive care beschikbaar zijn. "Bij het begin van de crisis zeiden velen dat de NHS overvraagd zou raken. We hebben dat risico elders gezien, maar niet hier. Toch is het vandaag een sombere dag omdat we nu op de lijst landen staan die meer dan 10.000 doden te betreuren hebben door het coronavirus".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
44 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
4 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
6 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
7 uur geleden