Dodental door coronavirus in Lombardije stijgt sterk
MILAAN (ANP/RTR) - Het dodental door de uitbraak van het nieuwe coronavirus is in de Noord-Italiaanse regio Lombardije sterk gestegen. Een vertegenwoordiger van de lokale gezondheidsautoriteiten zei zondag dat inmiddels 257 patiënten zijn overleden aan de ziekte Covid-19, ruim 100 meer dan een dag eerder.
In heel Italië zijn nu 366 mensen bezweken aan de gevreesde infectie, die vooral het noorden van het land lam legt. Dat maakte de directeur van de nationale Dienst Bescherming Bevolking aan het begin van de avond bekend. Het is de grootste toename in een dag, sinds het uit China afkomstige longvirus vorige maand de kop opstak in Italië. De teller stond zaterdag op 233.
Ook het aantal bevestigde besmettingsgevallen nam in 24 uur tijd met een niet eerder vertoonde marge toe, van 5883 naar 7375. Van de tot dusver ontdekte patiënten zijn er 622 volledig hersteld, ongeveer 650 worden in het ziekenhuis verpleegd op de afdeling intensive care.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
20 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
2 uur geledenRIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
4 uur geleden