Dodental door coronavirus in Duitsland stijgt met 45 tot 8302
BERLIJN (ANP/RTR) - Het geregistreerde dodental door het coronavirus in Duitsland is de afgelopen 24 uur met 45 gestegen tot 8302. Dat zijn er 35 meer dan een dag eerder, blijkt uit cijfers van het Robert Koch-Institut. Dat is het Duitse RIVM.
Het aantal vastgestelde besmettingen steeg met 432 en staat op 179.002. Het etmaal daarvoor nam dat nog met 289 toe.
De Duitse deelstaten Saksen en Thüringen hebben maandag bekendgemaakt op 6 juni van vrijwel alle coronamaatregelen af te willen zijn. Beide deelstaten liggen in voormalig Oost-Duitsland en tellen samen ruim zes miljoen inwoners. Er zijn maar weinig besmettingen en willen daarom "alles weer openen", met hooguit enkele uitzonderingen.
De zestien Duitse deelstaten hebben veel bevoegdheden en stippelen over het algemeen hun eigen coronabeleid uit. Pogingen van bondskanselier Angela Merkel ze op één lijn te krijgen, stuiten vaak op verwijten dat ze nu veel te aarzelend optreedt en de lockdown de economie om zeep helpt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
8 uur geleden