Dodental door coronavirus in België boven de 25.000
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in België steeg zaterdag tot 25.014. Dat meldt gezondheidsinstituut Sciensano. Bij ruim een miljoen mensen is sinds het begin van de pandemie vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen.
Sciensano laat weten dat in de periode 26 mei-1 juni gemiddeld 12,9 patiënten per dag overleden. Het gaat om een daling van meer dan 26 procent. Ook op andere punten lijkt het de goede kant op te gaan met de strijd tegen het virus. Alle coronacijfers, zoals ziekenhuisopnames en nieuwe besmettingen, vertoonden de afgelopen tijd een dalende lijn.
Het officiële dodental in het circa 11 miljoen inwoners tellende België valt hoger uit dan in Nederland. Daar meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) dat tot dusver zo'n 17.679 sterfgevallen zijn vastgesteld. Het aantal positieve testen in Nederland ligt met ruim 1,6 miljoen wel hoger dan in het zuidelijke buurland.
In België liggen momenteel ruim 1000 coronapatiënten in het ziekenhuis, 22 procent minder dan een week eerder. 341 patiënten worden nog behandeld op de intensive care. Het gaat daar om een daling van 27 procent. Sciensano meldt ook dat inmiddels 4,9 miljoen mensen in België een eerste vaccinatieprik hebben gehad.
Wereldwijd zijn volgens cijfers van de Johns Hopkins-universiteit ruim 172 miljoen coronabesmettingen vastgesteld. Meer dan 3,7 miljoen patiënten zijn overleden. De cijfers geven geen volledig beeld. Er blijven ook besmettingen onopgemerkt, bijvoorbeeld omdat landen maar een beperkte testcapaciteit hebben. Ook hebben sommige besmette mensen nauwelijks ziekteverschijnselen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft tegengesproken dat het Iran met militaire informatie helpt bij aanvallen op Amerikaanse doelen in het Midden-Oosten. "Wij hebben Iran van bepaalde soorten militair materieel voorzien, maar wij accepteren de beschuldiging niet dat we Iran helpen met inlichtingen", verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met de Franse televisie.
32 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft aangedrongen op gerechtigheid na de dodelijke aanval op een school in Iran. "Welke geschillen landen ook mogen hebben, we kunnen het er allemaal over eens zijn dat ze niet opgelost worden door schoolkinderen te doden", verklaarde Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel aangenomen over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. De afgelopen weken kregen door politieke onenigheid over dat departement tienduizenden beveiligers van transportveiligheidsdienst TSA en andere overheidsmedewerkers niet betaald. Door de zogenoemde shutdown ontstond chaos op luchthavens, waar volgens de autoriteiten sprake was van historisch lange wachttijden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft weer hotels in de Golfstaten bedreigd waar Amerikaanse militairen verblijven. "Als alle Amerikanen in een hotel gaan zitten, dan wordt dat hotel Amerikaans en doelwit", aldus legerwoordvoerder Abolfazl Shekarchi. We kunnen niet enkel toekijken, "we moeten overal toeslaan waar ze zich bevinden", zegt hij.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.
4 uur geleden