Dodental door coronavirus Frankrijk bijgesteld tot 28.022
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft het geregistreerde dodental door het coronavirus bijgesteld tot 28.022, dat is lager dan maandag toen 28.239 doden werden gemeld. Het aantal doden in verzorgingshuizen is lager dan maandag werd gemeld, waardoor het totaal getelde dodental ook lager ligt.
De afgelopen 24 uur zijn 125 mensen overleden aan de gevolgen van het nieuwe coronavirus. In Frankrijk worden alleen de mensen die overlijden in een ziekenhuis of een verzorgingshuis geteld.
Bij 524 mensen is het virus de afgelopen dag vastgesteld. In totaal zijn 143.427 mensen positief getest op het virus.
Intensive care
Het aantal patiënten op de intensive care is met 104 gedaald tot 1894. In de ziekenhuizen liggen nog 18.468 mensen met het virus, dat zijn er 547 minder dan op maandag.
In Frankrijk worden de strenge maatregelen langzaam versoepeld. Zo worden vanaf donderdag enkele stranden van het eiland Corsica weer geopend voor mensen die willen sporten of wandelen. Bijvoorbeeld picknicken of barbecueën is nog verboden op de stranden. Bezoekers moeten in beweging blijven.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
56 minuten geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
9 uur geleden