Dodental door coronavirus Frankrijk bijgesteld tot 28.022
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft het geregistreerde dodental door het coronavirus bijgesteld tot 28.022, dat is lager dan maandag toen 28.239 doden werden gemeld. Het aantal doden in verzorgingshuizen is lager dan maandag werd gemeld, waardoor het totaal getelde dodental ook lager ligt.
De afgelopen 24 uur zijn 125 mensen overleden aan de gevolgen van het nieuwe coronavirus. In Frankrijk worden alleen de mensen die overlijden in een ziekenhuis of een verzorgingshuis geteld.
Bij 524 mensen is het virus de afgelopen dag vastgesteld. In totaal zijn 143.427 mensen positief getest op het virus.
Intensive care
Het aantal patiënten op de intensive care is met 104 gedaald tot 1894. In de ziekenhuizen liggen nog 18.468 mensen met het virus, dat zijn er 547 minder dan op maandag.
In Frankrijk worden de strenge maatregelen langzaam versoepeld. Zo worden vanaf donderdag enkele stranden van het eiland Corsica weer geopend voor mensen die willen sporten of wandelen. Bijvoorbeeld picknicken of barbecueën is nog verboden op de stranden. Bezoekers moeten in beweging blijven.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/RTR) - Door een aardverschuiving in de Indonesische provincie West-Java zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. 82 personen worden vermist. Dat heeft de Indonesische rampenbestrijdingsdienst zaterdag gemeld. De aardverschuiving trof volgens lokale autoriteiten een dorp in de regio West-Bandung, een gebied waar de afgelopen dagen erg veel regen viel.
15 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft uitgehaald naar Rusland vanwege nieuwe luchtaanvallen te midden van onderhandelingen in Abu Dhabi. Oekraïense, Russische en Amerikaanse delegaties praten daar zaterdag voor de tweede dag op rij over het stoppen van de oorlog.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
9 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
9 uur geleden