Dodental door coronavirus Frankrijk bijgesteld tot 28.022
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft het geregistreerde dodental door het coronavirus bijgesteld tot 28.022, dat is lager dan maandag toen 28.239 doden werden gemeld. Het aantal doden in verzorgingshuizen is lager dan maandag werd gemeld, waardoor het totaal getelde dodental ook lager ligt.
De afgelopen 24 uur zijn 125 mensen overleden aan de gevolgen van het nieuwe coronavirus. In Frankrijk worden alleen de mensen die overlijden in een ziekenhuis of een verzorgingshuis geteld.
Bij 524 mensen is het virus de afgelopen dag vastgesteld. In totaal zijn 143.427 mensen positief getest op het virus.
Intensive care
Het aantal patiënten op de intensive care is met 104 gedaald tot 1894. In de ziekenhuizen liggen nog 18.468 mensen met het virus, dat zijn er 547 minder dan op maandag.
In Frankrijk worden de strenge maatregelen langzaam versoepeld. Zo worden vanaf donderdag enkele stranden van het eiland Corsica weer geopend voor mensen die willen sporten of wandelen. Bijvoorbeeld picknicken of barbecueën is nog verboden op de stranden. Bezoekers moeten in beweging blijven.
Meer uit Buitenland
MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
5 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
7 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
8 uur geledenMILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
9 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
10 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
10 uur geleden