Dodental door coronavirus Frankrijk bijgesteld tot 28.022
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft het geregistreerde dodental door het coronavirus bijgesteld tot 28.022, dat is lager dan maandag toen 28.239 doden werden gemeld. Het aantal doden in verzorgingshuizen is lager dan maandag werd gemeld, waardoor het totaal getelde dodental ook lager ligt.
De afgelopen 24 uur zijn 125 mensen overleden aan de gevolgen van het nieuwe coronavirus. In Frankrijk worden alleen de mensen die overlijden in een ziekenhuis of een verzorgingshuis geteld.
Bij 524 mensen is het virus de afgelopen dag vastgesteld. In totaal zijn 143.427 mensen positief getest op het virus.
Intensive care
Het aantal patiënten op de intensive care is met 104 gedaald tot 1894. In de ziekenhuizen liggen nog 18.468 mensen met het virus, dat zijn er 547 minder dan op maandag.
In Frankrijk worden de strenge maatregelen langzaam versoepeld. Zo worden vanaf donderdag enkele stranden van het eiland Corsica weer geopend voor mensen die willen sporten of wandelen. Bijvoorbeeld picknicken of barbecueën is nog verboden op de stranden. Bezoekers moeten in beweging blijven.
Meer uit Buitenland
STUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
12 uur geleden