Dodental door coronavirus boven de duizend
PEKING (ANP) - Het aantal doden door het nieuwe coronavirus is gestegen tot meer dan duizend. De autoriteiten in China maakten dinsdag bekend dat er opnieuw 108 mensen zijn overleden als gevolg van het virus. De gezondheidscommissie in de provincie Hubei, het epicentrum van de virusuitbraak, had eerder 103 doden gemeld.
Het totaal aantal doden is daarmee op 1016 gekomen, meldt de nationale gezondheidscommissie. Van de ruim duizend dodelijke slachtoffers zijn er 974 in de provincie Hubei gemeld. In de rest van China zijn 40 mensen overleden aan het virus, daarnaast is er een dode in Hongkong en een op de Filipijnen.
In Hubei zijn volgens de autoriteiten 31.728 mensen besmet. Dat is een stijging van 2097 gevallen, maar beduidend minder dan de ruim 3000 nieuwe gevallen van een dag eerder. Er is wel nog sprake van 16.687 verdachte gevallen in de provincie. In heel China zijn 42.638 mensen besmet.
In de door het virus getroffen provincie zijn twee hoge gezondheidsfunctionarissen van hun post gehaald, meldt de staatstelevisie CCTV. Er komt steeds meer kritiek op het gebrek aan transparantie en de trage reactie op de epidemie.
Buiten China zijn verder ruim driehonderd besmettingen vastgesteld in 24 andere landen. In Vietnam is het aantal besmettingen gestegen naar 15. Het meest recente geval betreft een drie maanden oude baby, meldt het ministerie van volksgezondheid. In San Diego werd het dertiende geval van het nieuwe coronavirus vastgesteld voor de VS. Dit was bij een man die was geëvacueerd uit Wuhan.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) van het bedrijf OpenAI heeft een Australische overheidswebsite binnengedrongen, meldt de Australische premier Anthony Albanese aan de Sydney Morning Herald. Het AI-programma had daardoor ook toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een top van de G20 in december, maakte de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bekend. Hij had woensdag een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Naties in New York.
7 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De burgemeester van Ankara heeft zijn vertrek aangekondigd bij de oppositiepartij CHP. Mansur Yavaş zet zijn politieke loopbaan voort als onafhankelijk politicus, zo heeft hij aangekondigd op X. Hij geldt als een van de belangrijkste oppositiepolitici van het land.
7 uur geleden