Dodental door coronavirus boven de duizend
PEKING (ANP) - Het aantal doden door het nieuwe coronavirus is gestegen tot meer dan duizend. De autoriteiten in China maakten dinsdag bekend dat er opnieuw 108 mensen zijn overleden als gevolg van het virus. De gezondheidscommissie in de provincie Hubei, het epicentrum van de virusuitbraak, had eerder 103 doden gemeld.
Het totaal aantal doden is daarmee op 1016 gekomen, meldt de nationale gezondheidscommissie. Van de ruim duizend dodelijke slachtoffers zijn er 974 in de provincie Hubei gemeld. In de rest van China zijn 40 mensen overleden aan het virus, daarnaast is er een dode in Hongkong en een op de Filipijnen.
In Hubei zijn volgens de autoriteiten 31.728 mensen besmet. Dat is een stijging van 2097 gevallen, maar beduidend minder dan de ruim 3000 nieuwe gevallen van een dag eerder. Er is wel nog sprake van 16.687 verdachte gevallen in de provincie. In heel China zijn 42.638 mensen besmet.
In de door het virus getroffen provincie zijn twee hoge gezondheidsfunctionarissen van hun post gehaald, meldt de staatstelevisie CCTV. Er komt steeds meer kritiek op het gebrek aan transparantie en de trage reactie op de epidemie.
Buiten China zijn verder ruim driehonderd besmettingen vastgesteld in 24 andere landen. In Vietnam is het aantal besmettingen gestegen naar 15. Het meest recente geval betreft een drie maanden oude baby, meldt het ministerie van volksgezondheid. In San Diego werd het dertiende geval van het nieuwe coronavirus vastgesteld voor de VS. Dit was bij een man die was geëvacueerd uit Wuhan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
2 uur geledenGENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.
12 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
12 uur geleden