
Dodental door coronacrisis Spanje stijgt sterker
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in Spanje is met 331 gestegen naar 23.521. Er stierven enkele tientallen patiënten meer dan een etmaal eerder, toen het laagste aantal coronavirus-gerelateerde sterfgevallen (288) in ruim een maand werd gemeld.
Spanje heeft wereldwijd het hoogste officiële dodental na de Verenigde Staten en Italië. Toch is de strenge lockdown in het land zondag een beetje versoepeld. Toen mochten kinderen voor het eerst in anderhalve maand weer buiten spelen.
De Spaanse autoriteiten hebben tot dusver bij 209.465 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn geraakt met het virus.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, is "geschokt" over de situatie in de Palestijnse Gazastrook, die het doelwit is van een uitgebreid nieuw Israëlisch offensief. Het EU-kopstuk riep de Israëlische regering op een einde te maken aan het geweld.
2 uur geledenBASEL (ANP) - In het centrum van Basel is het kort voor het begin van het Eurovisie Songfestival onrustig. In de stad demonstreren enkele honderden pro-Palestijnse activisten, melden lokale media.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Leiders van Arabische landen roepen andere landen en instellingen op om hun plan voor de wederopbouw van de Gazastrook te financieren. Dat staat in de slotverklaring van een top van de Arabische Liga. De landen willen bovendien dat de internationale gemeenschap meer doet om een einde te maken aan het bloedvergieten in Gaza en dat de humanitaire hulp kan worden hervat.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump spreekt maandag telefonisch met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne, schrijft de Amerikaanse president op Truth Social. Vervolgens praat hij met Volodymyr Zelensky. Samen met de Oekraïense president spreekt hij daarna nog met verschillende NAVO-leden.
5 uur geledenMADRID (ANP/DPA) - Tijdens een vlucht van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is de copiloot flauwgevallen terwijl de gezagvoerder naar het toilet was. Het vliegtuig met 199 passagiers, op weg van Frankfurt naar Sevilla, vloog ongeveer tien minuten zonder een controlerende piloot.
6 uur geledenDOHA (ANP/RTR/DPA) - Israël en Hamas onderhandelen in de Qatarese hoofdstad Doha opnieuw over een wapenstilstand in Gaza. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz gezegd. Een vertegenwoordiger van Hamas heeft het bericht bevestigd.
8 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De Spaanse regering wil dat het Internationaal Gerechtshof (ICJ) een uitspraak doet over de Israëlische hulpblokkade in Gaza. Dat zei premier Pedro Sánchez die te gast was op een top van de Arabische Liga in Bagdad.
8 uur geleden