Dodental door coronacrisis Italië nadert de 30.000
ROME (ANP/RTR) - Het officiële dodental door de uitbraak van het coronavirus in Italië is met 195 gestegen naar 29.079. Het aantal mensen dat volgens de autoriteiten nog ziek is, zakte onder de 100.000.
Het dagelijkse dodental in Italië viel maandag iets hoger uit dan op zondag, toen melding werd gemaakt van de dood van 174 patiënten. Die aantallen liggen fors lager dan op het hoogtepunt van de coronacrisis. Eind maart overleden in een dag tijd meer dan negenhonderd patiënten.
In totaal is bij zeker 211.938 mensen vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen. Daarvan zijn er 82.879 weer hersteld. Ook de druk op de intensive cares daalt steeds verder. Er lagen maandag nog 1479 patiënten op de ic. Dat zijn er enkele tientallen minder dan een dag eerder.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
7 uur geleden