Dodental door corona in Zweden stijgt tot boven 5000
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Het aantal doden door het coronavirus in Zweden is tot boven de 5000 gestegen. Het Zweedse agentschap voor volksgezondheid maakte woensdag bekend dat er de afgelopen 24 uur 102 nieuwe sterfgevallen waren gemeld en dat het totaal daarmee op 5041 komt.
Zweden nam tijdens de coronacrisis minder strenge maatregelen dan veel andere Europese landen en dat heeft volgens critici geleid tot een relatief hoog sterftecijfer. In buurlanden stierven veel minder mensen zoals 598 in Denemarken en 242 in Noorwegen. Er waren relatief gezien minder doden in Zweden dan in Italië, Groot-Brittannië en Spanje, waar wel lockdowns waren.
De Zweedse premier Stefan Löfven zei eerder dat het volgens hem nog te vroeg is om een "definitieve conclusie te trekken over het succes van onze strategie".
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
13 minuten geledenALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.
1 uur geledenMAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
9 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
11 uur geleden