Dodental door aardverschuiving in Georgië loopt verder op
TBILISI (ANP/AFP) - Het dodental als gevolg van de aardverschuiving in Georgië is verder opgelopen. Zeker zeventien mensen zijn omgekomen. Ook worden er nog steeds mensen vermist, onder wie twee Nederlanders.
Het ministerie van Binnenlandse Zaken laat weten dat de identificatie van de doden bezig is. Op beelden is te zien hoe reddingswerkers puin doorzoeken dat deels begraven is door de aarde.
Er zouden nog achttien mensen vermist zijn, onder wie ook kinderen. Ook de vermiste Nederlanders zouden minderjarig zijn, al kon het ministerie van Buitenlandse Zaken dat niet bevestigen.
Nationale rouw
De aardverschuiving vond donderdag plaats in Shovi, een resort in het bergachtige noordwesten van Georgië. Meer dan tweehonderd mensen zijn geëvacueerd uit het rampgebied. Volgens het Rode Kruis zijn bruggen en wegen in het gebied verwoest door het natuurgeweld. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt dat er een tijdelijke brug was geplaatst waardoor benodigd materiaal naar het rampgebied kon worden gebracht.
Maandag is er een dag van nationale rouw in Georgië.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
3 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
10 uur geleden