Dodental door aardverschuiving in Georgië loopt verder op
TBILISI (ANP/AFP) - Het dodental als gevolg van de aardverschuiving in Georgië is verder opgelopen. Zeker zeventien mensen zijn omgekomen. Ook worden er nog steeds mensen vermist, onder wie twee Nederlanders.
Het ministerie van Binnenlandse Zaken laat weten dat de identificatie van de doden bezig is. Op beelden is te zien hoe reddingswerkers puin doorzoeken dat deels begraven is door de aarde.
Er zouden nog achttien mensen vermist zijn, onder wie ook kinderen. Ook de vermiste Nederlanders zouden minderjarig zijn, al kon het ministerie van Buitenlandse Zaken dat niet bevestigen.
Nationale rouw
De aardverschuiving vond donderdag plaats in Shovi, een resort in het bergachtige noordwesten van Georgië. Meer dan tweehonderd mensen zijn geëvacueerd uit het rampgebied. Volgens het Rode Kruis zijn bruggen en wegen in het gebied verwoest door het natuurgeweld. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt dat er een tijdelijke brug was geplaatst waardoor benodigd materiaal naar het rampgebied kon worden gebracht.
Maandag is er een dag van nationale rouw in Georgië.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.
39 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De verkiezingen in Myanmar van komende zondag worden getekend door "toenemend geweld, onderdrukking en intimidatie", stelt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Volgens hem dreigen zowel de militaire junta als gewapende oppositiegroepen met geweld tegen burgers. Het zijn de eerste verkiezingen in Myanmar sinds het leger in februari 2021 de macht overnam en de junta wil dat zoveel mogelijk mensen gaan stemmen. Maar een lage opkomst dreigt, omdat er nauwelijks pro-democratische oppositiepartijen meedoen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft minstens 8000 nieuwe documenten vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens CBS News gaat het zelfs om 11.000 documenten.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft de Israëlische president Isaac Herzog gebeld en hem uitgenodigd om naar Australië te komen, schrijft hij in een bericht op X. Eerder waren Israëlische politici kritisch op Albanese. Zijn regering zou te weinig hebben gedaan om antisemitisme tegen te gaan en daardoor de aanslag op Bondi Beach niet hebben kunnen voorkomen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.
5 uur geleden