Dodental door aardbeving in China loopt op
CHENGDU (ANP/AFP) - Het dodental door een aardbeving in de Chinese provincie Sichuan, in het zuidwesten van het land, is opgelopen naar minstens 65. Eerder werd gesproken over ten minste 46 doden en tientallen gewonden. Volgens staatsmedia speuren reddingswerkers dinsdag nog naar honderden mensen die worden vermist.
Het epicentrum van beving met een kracht van 6.6 lag maandag op ongeveer 43 kilometer ten zuidoosten van de stad Kangding. Op videobeelden van staatsomroep CCTV was te zien hoe brandweermannen een gewonde vrouw onder het puin vandaan haalden. Ook werden beelden getoond van een overlevende die op een brancard over een geïmproviseerde brug werd gedragen en van beschadigde gebouwen en straten die bezaaid lagen met puin.
Sichuan ligt op de rand van twee continentale platen die over elkaar schuiven. Aardbevingen komen er vaak voor. In 2008 werd er een met een magnitude van 7.9 gemeten, die meer dan 80.000 personen het leven kostte. De provincie wordt momenteel ook nog geteisterd door langdurige droogte, energietekorten en Covid-19.
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
13 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
14 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
14 uur geleden