Dodental door aardbeving in China loopt op
CHENGDU (ANP/AFP) - Het dodental door een aardbeving in de Chinese provincie Sichuan, in het zuidwesten van het land, is opgelopen naar minstens 65. Eerder werd gesproken over ten minste 46 doden en tientallen gewonden. Volgens staatsmedia speuren reddingswerkers dinsdag nog naar honderden mensen die worden vermist.
Het epicentrum van beving met een kracht van 6.6 lag maandag op ongeveer 43 kilometer ten zuidoosten van de stad Kangding. Op videobeelden van staatsomroep CCTV was te zien hoe brandweermannen een gewonde vrouw onder het puin vandaan haalden. Ook werden beelden getoond van een overlevende die op een brancard over een geïmproviseerde brug werd gedragen en van beschadigde gebouwen en straten die bezaaid lagen met puin.
Sichuan ligt op de rand van twee continentale platen die over elkaar schuiven. Aardbevingen komen er vaak voor. In 2008 werd er een met een magnitude van 7.9 gemeten, die meer dan 80.000 personen het leven kostte. De provincie wordt momenteel ook nog geteisterd door langdurige droogte, energietekorten en Covid-19.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
6 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
14 uur geleden