Dodental door aardbeving Egeïsche Zee stijgt boven de 80
IZMIR (ANP) - In de West-Turkse regio Izmir zijn inmiddels 79 dodelijke slachtoffers geteld na de zware aardbeving vrijdag. Van de 962 gewonden konden er 740 het ziekenhuis verlaten, maakten de Turkse autoriteiten maandag bekend.
In de puinhopen van acht ingestorte gebouwen wordt nog steeds gezocht naar overlevenden. Er zijn meer dan 3500 tenten en 13.000 bedden geleverd om mensen tijdelijk onderdak te bieden.
Er zijn inmiddels ruim 1000 naschokken geweest. De aardbeving trof ook het Griekse eiland Samos, waar twee mensen om het leven kwamen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt dat het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump "vrede en welvaart" zal brengen. De VN-Veiligheidsraad keurde dat plan maandagavond goed.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Filipijnse aanklagers hebben de eerste aanklachten ingediend in een corruptieschandaal rondom de waterwerken in het land. Miljarden euro's zouden verloren zijn gegaan aan ondermaatse projecten voor bescherming tegen overstromingen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft opnieuw "krachtig geprotesteerd" tegen de Taiwan-uitspraken van de Japanse premier Sanae Takaichi. Dit gebeurde in een overleg met een Japanse afgevaardigde, die door Tokio is gestuurd om de diplomatieke ruzie te sussen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan woensdag naar Turkije te gaan. Hij wil daar de onderhandelingen voor een einde aan de oorlog met Rusland nieuw leven inblazen en zegt oplossingen te hebben ontwikkeld "die we aan onze partners zullen voorstellen".
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/DPA) - Tienduizenden Slowaken hebben maandagavond geprotesteerd tegen de regering van de conservatief-nationalistische premier Robert Fico.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit. Dat zei hij maandag in het Witte Huis, aldus The Washington Post.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Democraat Larry Summers trekt zich terug uit het openbare leven vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat schrijft The Washington Post.
5 uur geleden