
Dodental door aanval op ziekenhuis in Khan Younis loopt op
KHAN YOUNIS (ANP/AFP) - Het dodental van de aanval op een ziekenhuis in Khan Younis in Gaza is verder opgelopen. De Gazaanse autoriteiten spreken nu van twintig doden en zeggen dat onder de slachtoffers vijf journalisten zijn. Ook een medewerker van de burgerbeschermingsdienst kwam om, aldus een woordvoerder van de organisatie.
De Israëlische krijgsmacht bevestigt een aanval in de omgeving van het Nasserziekenhuis te hebben uitgevoerd. In een verklaring laat ze weten "elk leed tegen onschuldige burgers" te betreuren en dat journalisten "als zodanig" geen doelwit zijn.
Volgens de burgerbeschermingsdienst werd het ziekenhuis eerst door een drone aangevallen en volgde er een luchtaanval op het moment dat gewonden werden geëvacueerd.
Al Jazeera meldt dat onder de gedode journalisten een foto- en camerajournalist van het medium is. AP zegt dat een freelance beeldjournalist is gedood die voor het internationale persbureau werkte. Ook een persoon die werkzaam was voor Reuters is volgens dat persbureau omgekomen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De conservatief-nationalistische president Karol Nawrocki van Polen heeft met een veto een wetsvoorstel tegengehouden voor hulp aan Oekraïense vluchtelingen. Het torpederen van het voorstel heeft mogelijk ook gevolgen voor de toegang tot Starlink-internet in Oekraïne.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich vlak voor een ontmoeting met de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung gemengd in de politieke situatie van dat land. "Wat is er aan de hand in Zuid-Korea?", vraagt hij zich hardop af op Truth Social. "Lijkt wel een zuivering of een revolutie. Dat kunnen we niet hebben als we er zaken mee doen."
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse immigratiedienst heeft de Salvadoraanse migrant Kilmar Abrego Garcia opnieuw opgepakt, meldt zijn advocaat. Garcia kreeg nationale bekendheid nadat de autoriteiten hem ten onrechte hadden uitgezet naar El Salvador, waar hij in een beruchte gevangenis belandde. De regering-Trump haalde hem na een juridisch gevecht terug, maar inmiddels zou uitzetting dreigen naar Oeganda.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - De Syrische interim-president Ahmed al-Sharaa spreekt komende maand de Algemene Vergadering van de VN toe in New York, melden internationale persbureaus op basis van Syrische bronnen. Het wordt de eerste keer sinds 1967 dat een Syrische leider daar een toespraak houdt.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten (IDF) zeggen onderzoek te zullen doen naar een aanval op een ziekenhuis in Khan Younis, in het zuiden van Gaza. Bij de aanval van maandag vielen volgens Palestijnse bronnen zeker vijftien doden, onder wie verscheidene journalisten.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Een medewerker van de Zweedse premier heeft een map met geheime NAVO-stukken laten slingeren op de nationale luchthaven. De papieren werden op een wc in de passagiersterminal gevonden door een schoonmaker, bevestigt de regering.
5 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR/AFP) - Een aanval op het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis heeft zeker vijftien mensen het leven gekost, melden de Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Onder de doden zijn vier journalisten.
6 uur geleden