Dodental coronavirus VS stijgt naar 19
NEW YORK (ANP) - Het aantal doden door het nieuwe coronavirus in de Verenigde Staten is gestegen naar negentien. Twee mensen zijn zaterdag overleden in de staat Washington.
In New York zijn strenge voorzorgsmaatregelen genomen vanwege de 21 meldingen van het virus daar. Dat meldt burgemeester Bill de Blasio. In meer dan de helft van alle staten is het longvirus inmiddels vastgesteld.
Op een bijeenkomst van conservatieve politici eerder deze maand was een man aanwezig bij wie het virus is vastgesteld. Die conferentie werd ook bijgewoond door president Donald Trump en vicepresident Mike Pence. Volgens de organisatoren is de patiënt niet in contact geweest met Trump en Pence.
Voor de kust van de staat Californië ligt een cruiseschip dat niet aan land mag in San Francisco, omdat mensen aan boord het virus hebben. Aan boord zitten ongeveer 3500 mensen, zeker 21 van hen zijn besmet met het nieuwe coronavirus.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De machtigste man van Iran, de ayatollah Ali Khamenei, heeft gezegd dat de betogers in het land op hun plaats zullen worden gezet en dat het land "niet buigt voor de vijand". Hij bedoelt president Donald Trump die heeft gezegd de betogers in Iran te steunen.
10 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Venezuela hebben geen schade aangericht aan olie-installaties. Dat stelt het Venezolaanse staatsoliebedrijf Petróleos de Venezuela (PDVSA) op basis van voorlopig onderzoek, aldus bronnen tegen persbureau Reuters.
15 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Zwitserse politie heeft de eerste slachtoffers van de dodelijke brand in een bar in Crans-Montana geïdentificeerd. Het gaat om vier personen, onder wie twee minderjarigen. Hun lichamen zijn overgedragen aan de families.
35 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisorganisatie TUI vliegt voorlopig niet naar Curaçao, Aruba en Bonaire vanwege de beperkingen in het lokale luchtruim door de Amerikaanse aanvallen op Venezuela. Eerder zei ook KLM op dit moment niet te vliegen naar die bestemmingen door de situatie rond Venezuela.
48 minuten geledenCARACAS (ANP/DPA/AFP) - Venezolaanse burgers en militairen zijn omgekomen bij de Amerikaanse luchtaanvallen op het land. Dat meldde vicepresident Delcy Rodríguez op de staatstelevisie. De aanvallen werden gemeld in hoofdstad Caracas en omgeving. Het is niet duidelijk om hoeveel dodelijke slachtoffers het gaat.
54 minuten geledenCARACAS (ANP) - Venezuela heeft een spoedoverleg van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de Amerikaanse aanvallen. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Yván Gil op Telegram.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Kaja Kallas, de buitenlandchef van de Europese Unie, heeft met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gebeld over de aanvallen op Venezuela. "De EU volgt de situatie in Venezuela op de voet", schrijft Kallas op X.
1 uur geleden