Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental corona in Verenigd Koninkrijk stijgt tot boven 32.000

Dodental corona in Verenigd Koninkrijk stijgt tot boven 32.000

LONDEN (ANP/RTR) - Het aantal sterfgevallen als gevolg van het coronavirus in het Verenigd Koninkrijk is tot boven de 32.000 gestegen. Dat is het hoogste aantal doden dat tot nu toe in Europa is gemeld, volgens gegevens die dinsdag zijn gepubliceerd.

Het nationale bureau voor statistiek zei dat er in Engeland en Wales 29.648 mensen zijn overleden waarbij Covid-19 in de overlijdensakten was vermeld.

Inclusief sterfgevallen voor Schotland en Noord-Ierland bedraagt het totale aantal doden in het Verenigd Koninkrijk nu 32.313. Dat is meer dan in Italië, voorheen het zwaarst getroffen land van Europa, hoewel de registratie van sterfgevallen daar anders is.

Versoepelen van maatregelen

Oppositiepartijen hebben inmiddels vragen gesteld over het aanvankelijke besluit van premier Johnson om een lockdown uit te stellen op het moment dat ziekenhuizen in Italië al overliepen met patiënten. Ook duurde het te lang voordat er op grote schaal kon worden getest en de ziekenhuizen konden worden voorzien van voldoende beschermingsmiddelen te bieden.

De huidige maatregelen in het Verenigd Koninkrijk die verspreiding van het coronavirus moeten tegengaan gelden tot 7 mei. Premier Boris Johnson presenteert donderdag plannen voor het versoepelen van de maatregelen.

Het Verenigd Koninkrijk ging op 23 maart in lockdown, later dan andere grote Europese landen.

Meer uit Buitenland

Media: Justitie VS begint strafrechtelijk onderzoek naar Tim Walz

WASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.

23 minuten geleden
Sigrid Kaag lid van nieuwe ondersteunende raad voor Gaza

WASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.

24 minuten geleden
Rubio, Witkoff, Kushner en Blair in vredesraad voor Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.

25 minuten geleden
Syrië erkent het Koerdisch als nationale taal

ALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.

2 uur geleden
Venezuela stelt dodental bij na Amerikaanse aanval

CARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.

3 uur geleden
Trump dreigt met tarieven tegen land dat Groenlandplan afwijst

WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.

8 uur geleden
Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

9 uur geleden