
Dodental corona in Rusland stijgt boven 8000
MOSKOU (ANP/RTR) - Het aantal doden door het coronavirus in Rusland is volgens de officiële cijfers tot boven de 8000 gestegen. De gezondheidsautoriteiten meldden zaterdag over de laatste 24 uur 161 nieuwe sterfgevallen, waarmee het totaal op 8002 kwam.
Er werden 7889 nieuwe besmettingen geregistreerd, waarmee het totaal tot 576.952 steeg.
In Moskou en andere regio's worden ondertussen de lockdownmaatregelen opgeheven. Rusland bereidt zich voor op het houden van een referendum op 1 juli, ondanks de epidemie. President Vladimir Poetin zoekt daarin publieke steun voor grondwetswijzigingen die hem in staat zouden stellen om na zijn huidige ambtsperiode in het Kremlin te blijven.
Critici hebben twijfels geuit over het relatief lage officiële sterftecijfer in Rusland en de autoriteiten ervan beschuldigd de omvang van de crisis te bagatelliseren.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas gaat de Israëlisch-Amerikaanse gijzelaar Edan Alexander vrijlaten die in Gaza vastzit, zo meldt de Palestijnse beweging. Met de vrijlating van Alexander hoopt Hamas te bereiken dat een staakt-het-vuren tot stand komt en dat humanitaire hulp wordt toegelaten tot de belegerde kuststrook, vertelde een hoge Hamas-functionaris aan persbureau Reuters.
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de oproepen van Amerikaanse functionarissen aan Iran om zijn nucleaire installaties te ontmantelen zondag "onaanvaardbaar" genoemd.
34 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag evacuatiewaarschuwingen afgegeven aan inwoners van drie Jemenitische havens, Ras Isa, Hodeidah en Salif. De bewuste havens worden gebruikt door de Houthi-rebellen die het grootste deel van Jemen controleren, aldus een Israëlische legerwoordvoerder.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin donderdag persoonlijk ontmoeten in Istanbul, schrijft Zelensky op X. Poetin had eerder voorgesteld om dan te beginnen met de vredesbesprekingen en Zelensky accepteert dat plan nu.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij begint te twijfelen of Oekraïne een staakt-het-vuren met Rusland zal bereiken. Hij drong er bij Oekraïne op aan om donderdag met Russische functionarissen in Turkije te onderhandelen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland hebben duizenden mensen gedemonstreerd voor een verbod op de partij Alternative für Deutschland (AfD), die begin deze maand door de veiligheidsdienst werd aangemerkt als rechts-extremistisch. Volgens de actievoerders vormt de AfD een gevaar voor de democratie en de rechtsstaat.
2 uur geledenMUSCAT (ANP/AFP) - Een hoge Amerikaanse functionaris beschreef zondag gesprekken met Iran over zijn nucleaire programma als "positief" en zei dat er binnenkort een nieuwe ronde plaatsvindt. De gesprekken in Oman, geleid door de Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff, duurden meer dan drie uur.
5 uur geleden