Dodental busongeluk Indonesië stijgt tot 28
PALEMBANG (ANP/AFP) - Het aantal mensen dat maandag is omgekomen bij een busongeluk in Indonesië is gestegen tot 28, onder wie acht kinderen, zei de politie woensdag.
De bus met tientallen inzittenden viel in de provincie Zuid-Sumatra 150 meter naar beneden en kwam in een rivier terecht bij het dorp Pagar Alam. De reddingsoperatie wordt bemoeilijkt door het afgelegen gebied waar het ongeluk is gebeurd.
De bus was afkomstig uit de naastgelegen provincie Bengkulu en vertrok met 27 passagiers. Volgens overlevenden van de crash waren halverwege de reis meer mensen op de bus gestapt en zaten rond de vijftig mensen in het voertuig.
"We hebben 27 van de dode slachtoffers geïdentificeerd en slechts één lichaam is vandaag nog steeds niet geïdentificeerd. Het slachtoffer is een vrouw," zei politiechef Dolly Gumara woensdag.
Een lokaal reddingsteam heeft dertien overlevenden van de rampplek geëvacueerd. De zoektocht naar meer lichamen is nog steeds gaande, sommigen zijn mogelijk in de rivier meegevoerd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
6 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
6 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
9 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
11 uur geleden