Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental busongeluk Indonesië stijgt tot 28

Dodental busongeluk Indonesië stijgt tot 28

PALEMBANG (ANP/AFP) - Het aantal mensen dat maandag is omgekomen bij een busongeluk in Indonesië is gestegen tot 28, onder wie acht kinderen, zei de politie woensdag.

De bus met tientallen inzittenden viel in de provincie Zuid-Sumatra 150 meter naar beneden en kwam in een rivier terecht bij het dorp Pagar Alam. De reddingsoperatie wordt bemoeilijkt door het afgelegen gebied waar het ongeluk is gebeurd.

De bus was afkomstig uit de naastgelegen provincie Bengkulu en vertrok met 27 passagiers. Volgens overlevenden van de crash waren halverwege de reis meer mensen op de bus gestapt en zaten rond de vijftig mensen in het voertuig.

"We hebben 27 van de dode slachtoffers geïdentificeerd en slechts één lichaam is vandaag nog steeds niet geïdentificeerd. Het slachtoffer is een vrouw," zei politiechef Dolly Gumara woensdag.

Een lokaal reddingsteam heeft dertien overlevenden van de rampplek geëvacueerd. De zoektocht naar meer lichamen is nog steeds gaande, sommigen zijn mogelijk in de rivier meegevoerd.

Meer uit Buitenland

Axios: VS willen dat Israël oliesector Iran niet aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

8 minuten geleden
Pentagon meldt 140 gewonde militairen door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.

27 minuten geleden
Zelensky meldt inzet Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.

37 minuten geleden
Brits marineschip na aanval Cyprus onderweg naar Middellandse Zee

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.

39 minuten geleden
Regering-Trump trekt aanbeveling 'autismemedicijn' in

WASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.

1 uur geleden
Reuters: eerste oorlogsdagen kostten VS 5,6 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Canada schroeft beveiliging ambassades VS en Israël op

TORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.

2 uur geleden