Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental busongeluk Indonesië stijgt tot 28

Dodental busongeluk Indonesië stijgt tot 28

PALEMBANG (ANP/AFP) - Het aantal mensen dat maandag is omgekomen bij een busongeluk in Indonesië is gestegen tot 28, onder wie acht kinderen, zei de politie woensdag.

De bus met tientallen inzittenden viel in de provincie Zuid-Sumatra 150 meter naar beneden en kwam in een rivier terecht bij het dorp Pagar Alam. De reddingsoperatie wordt bemoeilijkt door het afgelegen gebied waar het ongeluk is gebeurd.

De bus was afkomstig uit de naastgelegen provincie Bengkulu en vertrok met 27 passagiers. Volgens overlevenden van de crash waren halverwege de reis meer mensen op de bus gestapt en zaten rond de vijftig mensen in het voertuig.

"We hebben 27 van de dode slachtoffers geïdentificeerd en slechts één lichaam is vandaag nog steeds niet geïdentificeerd. Het slachtoffer is een vrouw," zei politiechef Dolly Gumara woensdag.

Een lokaal reddingsteam heeft dertien overlevenden van de rampplek geëvacueerd. De zoektocht naar meer lichamen is nog steeds gaande, sommigen zijn mogelijk in de rivier meegevoerd.

Meer uit Buitenland

Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

9 minuten geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

31 minuten geleden
Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

1 uur geleden
VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

2 uur geleden
Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

5 uur geleden
Trump schort oliesancties op om toevoer veilig te stellen

DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.

6 uur geleden
Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

8 uur geleden