Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental brand Hongkong stijgt, vuur nog niet geheel geblust

Dodental brand Hongkong stijgt, vuur nog niet geheel geblust

HONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.

De autoriteiten lieten donderdag weten dat 279 mensen nog als vermist zijn opgegeven. Hoewel de brandweer aangaf contact te hebben gehad met enkele van deze personen, is dit aantal in de 24 uur na het uitbreken van de brand niet bijgewerkt.

Een journalist van persbureau AFP meldt dat het vuur in de woontorens aanzienlijk is afgenomen, maar dat er op sommige plekken nog steeds vonken en dikke rook uit de wolkenkrabbers komen.

Meer uit Buitenland

VS: kosten van oorlog tegen Iran lopen sterk op

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie ⁠in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon ​die persbureau Reuters heeft ingezien.

1 uur geleden
Kwart van de stemmen geteld, blok Netanyahu aan kop

JERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.

1 uur geleden
Samenwerking met Arabische partijen een schande, zegt Netanyahu

JERUZALEM (ANP) - Premier Benjamin Netanyahu noemt het een schande dat partijen overwegen om samen te werken met Arabische partijen in Israël. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.

2 uur geleden
Netanyahu: we moeten sterke rechtse nationale regering vormen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Premier Benjamin Netanyahu wil een sterke rechtse nationale regering vormen. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.

2 uur geleden
Protest in Portugal tegen wooncrisis en optreden politie

LISSABON (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben dinsdag bij het parlement in Lissabon gedemonstreerd tegen de toenemende woningnood en recente politieacties tegen activisten. Binnen debatteerden parlementsleden over de ontwerpbegroting voor 2027.

2 uur geleden
Lancet-rapport: hitte nu grofweg even dodelijk als malaria en hiv

LONDEN (ANP) - Wereldwijd sterven steeds meer mensen door blootstelling aan extreem hoge temperaturen. Als doodsoorzaak is hitte in dezelfde orde van grootte beland als hiv en malaria, zo maakt het jaarlijkse Lancet Countdown-rapport duidelijk. De wetenschappers die het hebben opgesteld, vinden dat klimaatverandering officieel moet worden uitgeroepen tot wereldwijde gezondheidscrisis.

4 uur geleden
Oppositieleider waarschuwt Netanyahu en dringt aan op aftreden

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot heeft premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd de nationale veiligheid niet te misbruiken voor politiek gewin. Dat meldt onder meer The Times of Israel op basis van diens uitspraken op het hoofdkantoor van zijn partij Yashar.

4 uur geleden