Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental brand China loopt op: tientallen slachtoffers gemeld

Dodental brand China loopt op: tientallen slachtoffers gemeld

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in het noorden van China is verder opgelopen. Staatsmedia berichten dat zeker 26 doden zijn gevallen. Ook raakten 38 personen gewond. Het vuur woedde in een gebouw van een kolenbedrijf in de stad Lüliang. Op sociale media circuleren beelden van de brand. Te zien is dat vlammen uit het gebouw slaan, terwijl tientallen mensen toekijken op een parkeerplaats.

President Xi Jinping reageerde vanuit de Verenigde Staten op de brand. Hij zei dat hier "serieuze lessen" geleerd moeten worden. Xi riep lokale autoriteiten op maatregelen te nemen om dergelijke incidenten in de toekomst te voorkomen.

China wordt vaker opgeschrikt door dodelijke incidenten in bedrijfspanden. In juni vielen 31 doden door een explosie in een restaurant in het noordwesten van het land. In april kwamen 29 mensen om het leven door een ziekenhuisbrand in Beijing.

Een van de dodelijkste incidenten in het recente verleden dateert uit 2015. Toen vonden explosies plaats in een terminal met chemische stoffen in havenstad Tianjin, met zeker 165 doden tot gevolg.

Meer uit Buitenland

Israël en Libanon sluiten nieuw akkoord na overleg in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.

27 minuten geleden
Dodental na aardbevingen Venezuela loopt verder op tot 920

CARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.

1 uur geleden
Duitsland meet met 41,3 graden zijn hoogste temperatuur ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.

2 uur geleden
Dodental Venezuela meer dan verdubbeld

CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.

6 uur geleden
Israël geeft evacuatiebevel voor plaats in het zuiden van Libanon

EL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.

6 uur geleden
Reddingswerk Venezuela komt moeizaam op gang

LA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.

7 uur geleden
Noodtoestand op door Oekraïne bestookte Krim

SIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.

7 uur geleden