Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental bij hadj boven de zeshonderd

Dodental bij hadj boven de zeshonderd

MEKKA (ANP/AFP) - Het aantal sterfgevallen tijdens de hadj, de moslimbedevaart in Saudi-Arabië, is gestegen tot boven de zeshonderd. Vanuit meerdere landen komen meldingen van het overlijden van deelnemers aan de pelgrimstocht. Een van de slachtoffers is een Nederlandse vrouw die onwel was geworden.

Dit jaar is het enorm heet tijdens de hadj. In Mekka steeg de temperatuur deze week tot boven de 51 graden. Alleen al uit Egypte zouden 323 mensen zijn overleden, volgens een betrokken diplomaat nagenoeg allemaal aan hittegerelateerde aandoeningen. Er zouden ook pelgrims zijn gestorven uit landen als India, Jordanië, Indonesië, Iran, Senegal, Tunesië en Irak. De doodsoorzaak is niet altijd bekend.

Persbureau AFP becijferde dat het dodental op 645 staat. Saudi-Arabië heeft dat niet bevestigd, maar maakte wel melding van veel gezondheidsklachten die verband houden met de hitte. Aan de hadj doen zo'n 1,8 miljoen mensen mee. Alle moslims die de middelen hebben om te gaan, worden geacht minstens één keer in hun leven op de bedevaart te gaan.

Over het lot van sommige deelnemers bestaat onduidelijkheid. Familieleden delen via Facebook en andere sociale netwerken beelden van vermisten en vragen om informatie. Ook proberen ze te achterhalen of hun naasten zijn opgenomen in ziekenhuizen. In voorgaande jaren vielen soms ook veel doden tijdens de hadj. Landen maakten vorig jaar melding van zeker 240 overleden deelnemers.

Meer uit Buitenland

Schade aardbeving Colombia loopt op tot ruim 8 miljard euro

BOGOTA (ANP) - De economische schade van de aardbeving in Colombia vorige week loopt waarschijnlijk op tot ruim 9,5 miljard dollar (ruim 8 miljard euro). Dat zei de Colombiaanse president Abelardo De La ⁠Espriella maandag. Het gaat om een voorlopig cijfer, wat dus nog kan veranderen.

49 minuten geleden
Moordzaak tegen Mangione uitgesteld na bekentenis

NEW YORK (ANP) - Het proces tegen Luigi Mangione is op staatsniveau uitgesteld nadat hij vrijdag toegaf de Amerikaanse verzekeringsbaas Brian Thompson te hebben doodgeschoten in Manhattan. Dat blijkt uit een rechterlijk bevel dat maandag werd ingediend.

50 minuten geleden
Grensproject in nationaal park Texas stilgelegd na felle kritiek

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De bouw van een groot grensproject in het Big Bend National Park in de Amerikaanse staat Texas is tijdelijk stilgelegd na fel lokaal verzet van zowel Democraten als Republikeinen. Het project van 1,7 miljard dollar is onderdeel van de bredere plannen van president Donald Trump om een grensmuur met Mexico te bouwen.

2 uur geleden
Kushner verwacht binnen een maand voortgang in ontwapening Hamas

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, verwacht dat mogelijk binnen een maand vooruitgang kan worden geboekt met het ontwapenen van Hamas en het uitvoeren van een vredesplan voor Gaza. Hij zei dat tegen Fox News, na een overleg met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

5 uur geleden
Israël en Vredesraad melden akkoord over Gaza na gesprekken

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël en de zogenoemde Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump hebben een deelakkoord gesloten rond een vredesplan voor Gaza, melden de Vredesraad en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Volgens Netanyahu gaat het om een akkoord over werkgroepen die hun werk moeten doen "voordat er wederopbouw plaatsvindt in Gaza".

10 uur geleden
Russische oppositiepartij blijft uitgesloten van verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische oppositiepartij Jabloko blijft uitgesloten van deelname aan de parlementsverkiezingen in september. Het hooggerechtshof heeft dat bepaald, nadat de anti-oorlogspartij een hoger beroep had aangespannen.

10 uur geleden
Finland bevestigt loyaliteitstest VS, maar voelt 'geen druk'

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten ondervragen NAVO-bondgenoten inderdaad over hun steun voor Amerikaanse doelstellingen, zegt Finland. Ze hebben een vragenlijst gekregen over bijvoorbeeld Amerikaans optreden in het Midden-Oosten en het kopen van Amerikaanse wapens, op een moment dat de VS nadenken of en waar uit Europa ze beschermende troepen willen weghalen.

12 uur geleden