Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental bij hadj boven de zeshonderd

Dodental bij hadj boven de zeshonderd

MEKKA (ANP/AFP) - Het aantal sterfgevallen tijdens de hadj, de moslimbedevaart in Saudi-Arabië, is gestegen tot boven de zeshonderd. Vanuit meerdere landen komen meldingen van het overlijden van deelnemers aan de pelgrimstocht. Een van de slachtoffers is een Nederlandse vrouw die onwel was geworden.

Dit jaar is het enorm heet tijdens de hadj. In Mekka steeg de temperatuur deze week tot boven de 51 graden. Alleen al uit Egypte zouden 323 mensen zijn overleden, volgens een betrokken diplomaat nagenoeg allemaal aan hittegerelateerde aandoeningen. Er zouden ook pelgrims zijn gestorven uit landen als India, Jordanië, Indonesië, Iran, Senegal, Tunesië en Irak. De doodsoorzaak is niet altijd bekend.

Persbureau AFP becijferde dat het dodental op 645 staat. Saudi-Arabië heeft dat niet bevestigd, maar maakte wel melding van veel gezondheidsklachten die verband houden met de hitte. Aan de hadj doen zo'n 1,8 miljoen mensen mee. Alle moslims die de middelen hebben om te gaan, worden geacht minstens één keer in hun leven op de bedevaart te gaan.

Over het lot van sommige deelnemers bestaat onduidelijkheid. Familieleden delen via Facebook en andere sociale netwerken beelden van vermisten en vragen om informatie. Ook proberen ze te achterhalen of hun naasten zijn opgenomen in ziekenhuizen. In voorgaande jaren vielen soms ook veel doden tijdens de hadj. Landen maakten vorig jaar melding van zeker 240 overleden deelnemers.

Meer uit Buitenland

Saudi-Arabië meldt nieuwe aanval op luchthaven van Riyad

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen.

38 minuten geleden
Trump: per direct 'energiebestand' tussen Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.

1 uur geleden
Dodental na kapseizen boot bij Djibouti loopt verder op

DJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.

2 uur geleden
Spoedoverleg Poolse veiligheidsdiensten om dreiging tegen premier

WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Poolse veiligheidsdiensten voeren zondag crisisoverleg na informatie over een mogelijke aanslag die zou zijn gepland op premier Donald Tusk en minister van Defensie Władysław Kosiniak-Kamysz, meldt een woordvoerder.

2 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door zwaar busongeluk in Turkije

BURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.

4 uur geleden
Paus ondergaat 'in komende dagen' operatie om knobbeltje in long

VATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.

5 uur geleden
Zelensky: aanvalsstop raffinaderijen mogelijk als Rusland inbindt

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.

5 uur geleden