Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental bij hadj boven de zeshonderd

Dodental bij hadj boven de zeshonderd

MEKKA (ANP/AFP) - Het aantal sterfgevallen tijdens de hadj, de moslimbedevaart in Saudi-Arabië, is gestegen tot boven de zeshonderd. Vanuit meerdere landen komen meldingen van het overlijden van deelnemers aan de pelgrimstocht. Een van de slachtoffers is een Nederlandse vrouw die onwel was geworden.

Dit jaar is het enorm heet tijdens de hadj. In Mekka steeg de temperatuur deze week tot boven de 51 graden. Alleen al uit Egypte zouden 323 mensen zijn overleden, volgens een betrokken diplomaat nagenoeg allemaal aan hittegerelateerde aandoeningen. Er zouden ook pelgrims zijn gestorven uit landen als India, Jordanië, Indonesië, Iran, Senegal, Tunesië en Irak. De doodsoorzaak is niet altijd bekend.

Persbureau AFP becijferde dat het dodental op 645 staat. Saudi-Arabië heeft dat niet bevestigd, maar maakte wel melding van veel gezondheidsklachten die verband houden met de hitte. Aan de hadj doen zo'n 1,8 miljoen mensen mee. Alle moslims die de middelen hebben om te gaan, worden geacht minstens één keer in hun leven op de bedevaart te gaan.

Over het lot van sommige deelnemers bestaat onduidelijkheid. Familieleden delen via Facebook en andere sociale netwerken beelden van vermisten en vragen om informatie. Ook proberen ze te achterhalen of hun naasten zijn opgenomen in ziekenhuizen. In voorgaande jaren vielen soms ook veel doden tijdens de hadj. Landen maakten vorig jaar melding van zeker 240 overleden deelnemers.

Meer uit Buitenland

Kim noemt AI in onbemande wapens topprioriteit

SEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.

2 uur geleden
Likoed grootste partij in definitieve uitslag Israël

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.

6 uur geleden
Trump schrapt campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.

6 uur geleden
Spaanse ramptrein reed met hoge snelheid, dodental gecorrigeerd

MADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.

6 uur geleden
Bron: meer dan 40 dagvaardingen rond zaak kandidaat Alaska

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.

8 uur geleden
Poetin zegt te streven naar betere betrekkingen met Europa

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.

9 uur geleden
Britse acteur Patrick Stewart (86) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Britse acteur Patrick Stewart is overleden. Hij stierf woensdag op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed, heeft zijn agent donderdag bekendgemaakt. Stewart was onder meer bekend van rollen in Star Trek en X-Men.

10 uur geleden