Dodental België door coronavirus passeert de duizend
BRUSSEL (ANP) - Het aantal coronadoden in België is gestegen naar 1.011. Het afgelopen etmaal overleden 183 mensen aan het longvirus. Er liggen nu 5.376 patiënten in het ziekenhuis, 584 meer dan woensdag. 363 mensen werden juist genezen verklaard en naar huis gestuurd, melden de Belgische gezondheidsautoriteiten.
1.044 patiënten zijn opgenomen op de intensive care. Het aantal bevestigde besmettingen bedraagt 15.148.
Viroloog Steven Van Gucht ging tijdens de dagelijkse persconferentie in op het feit dat steeds meer mensen mondmaskers dragen. "Er is angst en ongerustheid. Maar het dragen van mondmaskers voor de gewone burger op straat heeft weinig zin", zei hij. Van Gucht benadrukte dat dit anders is voor mensen in de zorg die werken met coronapatiënten of anderen die geen afstand kunnen bewaren. "Maar voor de gewone burger voegt een mondmasker weinig toe. We herhalen dat afstand bewaren en handen wassen veel belangrijker zijn."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "zeer dankbaar" dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn "oorspronkelijke plan om Groenland te annexeren heeft laten varen". Dat zei hij voorafgaand aan een ingelaste EU-top over de Groenland-kwestie. "En ik ben ook dankbaar dat hij heeft afgezien van het opleggen van extra tarieven op 1 februari", zei hij.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn officieel geen lid meer van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). President Donald Trump trok zijn land een jaar geleden op de eerste dag van zijn presidentschap al terug uit die VN-organisatie, maar moest nog een jaar wachten tot de stap formeel werd gezet.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oud-speciaal aanklager Jack Smith een "gestoord beest" genoemd. Smith wordt donderdag onder ede gehoord voor het Amerikaanse Congres, waar hij verklaart over zijn gestaakte onderzoek naar Trumps pogingen de verkiezingsuitslag van 2020 ongedaan te maken.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De afgelopen periode heeft laten zien dat een eensgezind Europa dat voor zichzelf opkomt resultaten oplevert, zei de Deense premier Mette Frederiksen. Ze doelt op de Groenland-crisis waar nu de angel uit is.
14 minuten geledenDAVOS/BRUSSEL (ANP) - De versterking van Groenland en het Noordpoolgebied door de NAVO gebeurt mogelijk onder een andere naam. Om de Verenigde Staten gerust te stellen en ervan te weerhouden Groenland in te lijven, opperden NAVO-landen aanvankelijk de missie Noordpoolschildwacht (Arctic Sentry). Nu er na een knallende ruzie een nieuw compromis in de maak is, is het voor een frisse start volgens NAVO-diplomaten beter een andere naam te bedenken.
54 minuten geledenNUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen zegt niet te weten wat Donald Trump en Mark Rutte woensdag hebben afgesproken over zijn land. Trump meldde een deal over Groenland, maar de details daarvan zijn nog onduidelijk.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De afspraken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn klaar en kunnen worden getekend. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Davos, waar hij op het World Economic Forum eerder op donderdag de Amerikaanse president Donald Trump sprak.
1 uur geleden