Dodental aardbevingen stijgt naar ruim 23.500
ANKARA (ANP/RTR) - Het dodental van de aardbevingen van maandag in het zuidoosten van Turkije is in Turkije verhoogd naar 20.213. In Syrië zijn tot dusver 3384 doden gemeld, melden plaatselijke media.
In Turkije zijn tien provincies zwaar getroffen, vooral die waar de epicentra waren, de provincie Kahramanmaras. Er zijn in Turkije rond de 80.000 gewonden gemeld. Er wordt nog steeds in de puinhopen gezocht naar overlevenden. Honderdduizenden zijn dakloos. President Erdogan heeft ze herhaaldelijk onderdak en langdurige financiële steun toegezegd.
Overlevenden worden hier en daar en ondanks de kou nog wel aangetroffen. In de Turkse provincie Hatay bijvoorbeeld zijn meer dan honderd uur na de grote aardbevingen zes leden van dezelfde familie gered. De kans dat iemand levend wordt teruggevonden, neemt na 72 uur flink af.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.
18 minuten geledenCHANGSHA (ANP/RTR) - Het dodental na een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan maandag is opgelopen naar 37. Het is de dodelijkste explosie in China sinds 2019. De reddingswerkzaamheden zijn volgens staatspersbureau Xinhua afgerond. Eén persoon wordt nog vermist, 51 mensen worden in het ziekenhuis behandeld.
20 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Zeker drie hikers zijn overleden na een vulkaanuitbarsting op het Indonesische eiland Halmahera, meldt de lokale politie. Twee van de slachtoffers zijn buitenlanders, een derde komt uit Indonesië. Nog tien anderen worden vermist.
24 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
4 uur geleden