Dodental aardbevingen stijgt in Turkije tot ruim 35.000
ANKARA (ANP/RTR) - Het aantal slachtoffers van de catastrofale aardbevingen begin vorig week in het zuidoosten van Turkije en het aangrenzende deel van Syrië blijft maar stijgen. Inmiddels zijn alleen in Turkije al ruim 35.000 doden geteld.
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan maakte de jongste tussenstand bekend: 35.418 overledenen. Opnieuw erkende hij problemen bij de reddingswerkzaamheden, maar de hulpverlening in het rampgebied zou van dag tot dag beter zijn geworden.
Volgens Erdogan zijn 76 vliegtuigen, 121 helikopters, 26 schepen en 45 drones ingezet. Het natuurgeweld veroorzaakte verwoestingen in een gebied van 500 vierkante kilometer. Dat is een oppervlakte van ongeveer een derde van de provincie Utrecht.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
6 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
10 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
10 uur geleden