Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental aardbeving Turkije en Griekenland boven de 50

Dodental aardbeving Turkije en Griekenland boven de 50

IZMIR (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de zware aardbeving die Turkije en Griekenland trof, is gestegen naar 51. Er vielen zeker 49 doden in Turkije en 2 op het Griekse eiland Samos. Ook raakten volgens de Turkse autoriteiten zeker 896 mensen gewond.

Het reddingswerk in de Turkse metropool Izmir, waar zeker 20 gebouwen zijn ingestort, is nog in volle gang. Hulpverleners haalden 33 uur na de ramp nog een 70-jarige man levend onder het puin vandaan van een flatgebouw. Daar waren eerder ook al een zestienjarig meisje en haar hond gered.

De tiener kreeg in het ziekenhuis bezoek van de minister van Volksgezondheid en de reddingswerker die haar hand had vastgehouden tijdens de reddingsoperatie. "Gelukkig was mijn vader niet thuis. Die had niet gepast. Hij had dan zijn hoofd pijn gedaan", zei het meisje. Ze vertelde dat ze zelf gelukkig "heel klein" is en onder het puin paste.

Sinds de aardbeving, die ook is gevoeld in Athene en Istanbul, zijn honderden naschokken gemeld. De Turkse autoriteiten hebben duizenden tenten neergezet voor mensen die niet kunnen terugkeren naar hun huizen.

Meer uit Buitenland

Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

59 minuten geleden
Belarus: we kregen geen visa om bij vredesraadbijeenkomst te zijn

MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.

1 uur geleden
Kritisch rapport NASA over gestrande astronauten met Starliner

WASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.

1 uur geleden
Trump vindt arrestatie voormalige prins Andrew 'triest'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.

1 uur geleden
Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

2 uur geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.

2 uur geleden
Kindercommissariaat België: steeds meer kinderen slapen op straat

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.

3 uur geleden