Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental aardbeving Turkije en Griekenland boven de 50

Dodental aardbeving Turkije en Griekenland boven de 50

IZMIR (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de zware aardbeving die Turkije en Griekenland trof, is gestegen naar 51. Er vielen zeker 49 doden in Turkije en 2 op het Griekse eiland Samos. Ook raakten volgens de Turkse autoriteiten zeker 896 mensen gewond.

Het reddingswerk in de Turkse metropool Izmir, waar zeker 20 gebouwen zijn ingestort, is nog in volle gang. Hulpverleners haalden 33 uur na de ramp nog een 70-jarige man levend onder het puin vandaan van een flatgebouw. Daar waren eerder ook al een zestienjarig meisje en haar hond gered.

De tiener kreeg in het ziekenhuis bezoek van de minister van Volksgezondheid en de reddingswerker die haar hand had vastgehouden tijdens de reddingsoperatie. "Gelukkig was mijn vader niet thuis. Die had niet gepast. Hij had dan zijn hoofd pijn gedaan", zei het meisje. Ze vertelde dat ze zelf gelukkig "heel klein" is en onder het puin paste.

Sinds de aardbeving, die ook is gevoeld in Athene en Istanbul, zijn honderden naschokken gemeld. De Turkse autoriteiten hebben duizenden tenten neergezet voor mensen die niet kunnen terugkeren naar hun huizen.

Meer uit Buitenland

Britse minister: vertrek premier Starmer staat nog niet vast

LONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.

15 minuten geleden
Zes doden bij Israëlische luchtaanval in zuiden Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.

2 uur geleden
Volledige Epstein-bestand tentoongesteld in New York

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.

3 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op Kyiv na verlopen bestand

KYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.

4 uur geleden
Recordaantal beren gezien en gedood in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.

4 uur geleden
Einde Mexicaans schooljaar toch niet vervroegd om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.

6 uur geleden
Klopjacht na schietpartij net over Nederlandse grens in Duitsland

WASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.

7 uur geleden