Dodental aardbeving Tibet volgens staatsmedia ruim boven honderd
BEIJING (ANP/RTR) - Het dodental door de aardbeving in Tibet is volgens Chinese staatsmedia gestegen tot 126. Er zijn ook 188 gewonden, meldt Xinhua. Tot nu toe spraken Chinese media van 95 doden en 130 gewonden.
De beving vond plaats in het Chinese gebied Tingri, ongeveer 80 kilometer ten noorden van de Mount Everest. De beving was ook voelbaar in de Nepalese hoofdstad Kathmandu en in delen van India. Volgens de Chinese geologische dienst had de beving een kracht van 6.8, de US Geological Survey meldt een kracht van 7.1.
"Vele gebouwen" stortten volgens de Chinese media in. Op beelden was te zien hoe reddingswerkers het puin doorzochten. De autoriteiten zeggen dat er 3400 reddingswerkers zijn ingezet, plus 340 medische hulpverleners.
Het vriest in Tingri. Volgens de Chinese meteorologische dienst kan de temperatuur de komende uren dalen tot -16.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan volgens Iraanse staatsmedia.
9 minuten geledenDUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich pessimistisch uitgelaten over de relatie tussen zijn land en het Verenigd Koninkrijk. "Het is erg triest om te zien dat de relatie duidelijk niet meer is wat het was", zei hij tegen de Britse krant The Sun. De centrumlinkse Britse premier Keir Starmer kreeg van Trump het verwijt "niet behulpzaam" te zijn geweest.
32 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben overheidspersoneel zonder kritieke functie opdracht gegeven Qatar en Koeweit te verlaten. Eerder waren er al berichten dat medewerkers in Bahrein, Irak en Jordanië moesten vertrekken.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israëlische militairen zijn verder het zuiden van Libanon ingetrokken, meldt Times of Israel. Het Israëlische leger was al actief in dat gebied, maar heeft zijn troepen nu verder vooruitgeschoven om een soort bufferzone te creëren.
1 uur geledenKABUL (ANP) - De opgelaaide strijd met Pakistan heeft in Afghanistan aan zeker 42 burgers het leven gekost. Ook raakten in enkele dagen tijd 104 mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Dat meldt VN-missie UNAMA, die benadrukt dat het gaat om voorlopige cijfers.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese organisatie Hezbollah meldt dat het aanvallen heeft uitgevoerd op drie Israëlische bases. Dat zou een reactie zijn op "criminele" Israëlische aanvallen op doelen in Libanon.
2 uur geleden