Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental aardbeving Marokko loopt op tot boven 1300

Dodental aardbeving Marokko loopt op tot boven 1300

RABAT (ANP/RTR/AFP) - Het dodental als gevolg van de zware aardbeving in Marokko is verder opgelopen tot 1305, meldt het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zijn zeker 1832 mensen gewond geraakt, van wie 1220 er volgens het ministerie slecht aan toe zijn.

Het merendeel van de slachtoffers viel in de provincies al-Haouz en Taroudant. Reddingswerkers zijn op zoek naar overlevenden. Veel van de getroffen dorpen liggen in afgelegen bergachtig gebied. De toegang tot deze dorpen is lastig, onder meer omdat wegen geblokkeerd zijn als gevolg van de beving, meldt het Rode Kruis.

Vrijdagavond lokale tijd werd het land opgeschrikt door de beving. Volgens de WHO zijn meer dan 300.000 mensen getroffen in Marrakech en omliggende gebieden. Het is de dodelijkste beving in decennia in het land en vele mensen zijn dakloos geraakt. Er zijn drie dagen van nationale rouw afgekondigd.

Volgens het Marokkaans geologisch centrum had de beving een kracht van 7.2. Het Amerikaanse USGS sprak over een kracht van 6.8. Het epicentrum lag zo'n 70 kilometer ten zuidwesten van de stad Marrakech.

Meer uit Buitenland

Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

3 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

5 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

6 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

6 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

8 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

8 uur geleden
Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

8 uur geleden