Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental aardbeving Marokko loopt op tot boven 1300

Dodental aardbeving Marokko loopt op tot boven 1300

RABAT (ANP/RTR/AFP) - Het dodental als gevolg van de zware aardbeving in Marokko is verder opgelopen tot 1305, meldt het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zijn zeker 1832 mensen gewond geraakt, van wie 1220 er volgens het ministerie slecht aan toe zijn.

Het merendeel van de slachtoffers viel in de provincies al-Haouz en Taroudant. Reddingswerkers zijn op zoek naar overlevenden. Veel van de getroffen dorpen liggen in afgelegen bergachtig gebied. De toegang tot deze dorpen is lastig, onder meer omdat wegen geblokkeerd zijn als gevolg van de beving, meldt het Rode Kruis.

Vrijdagavond lokale tijd werd het land opgeschrikt door de beving. Volgens de WHO zijn meer dan 300.000 mensen getroffen in Marrakech en omliggende gebieden. Het is de dodelijkste beving in decennia in het land en vele mensen zijn dakloos geraakt. Er zijn drie dagen van nationale rouw afgekondigd.

Volgens het Marokkaans geologisch centrum had de beving een kracht van 7.2. Het Amerikaanse USGS sprak over een kracht van 6.8. Het epicentrum lag zo'n 70 kilometer ten zuidwesten van de stad Marrakech.

Meer uit Buitenland

Hillary Clinton zegt geen informatie te hebben over Epstein

CHAPPAQUA (ANP) - Hillary Clinton zegt geen informatie te hebben over de misdaden van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De voormalige first lady van de Verenigde Staten getuigt donderdag achter gesloten deuren voor een parlementaire onderzoekscommissie en plaatste vlak voor het begin haar openingsverklaring op X.

44 minuten geleden
Onbekende drone neergehaald bij Frans vliegdekschip

MALMÖ (ANP/AFP) - Zweden heeft een "verdachte" drone neergehaald in de buurt van het Franse vliegdekschip dat Zweden bezoekt. De besturing van de onbekende drone is verstoord, zegt de Zweedse krijgsmacht. Defensieminister Pål Jonson verdenkt volgens Zweedse media Rusland.

49 minuten geleden
Rusland wil Telegram mogelijk begin april blokkeren

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten willen de populaire berichtenapp Telegram mogelijk vanaf begin april blokkeren, meldt het Russische nieuwsmedium RBC. Het land noemt de app een platform voor illegale en extremistische inhoud.

1 uur geleden
Nieuwe ontslagronde in Chinese politiek, onder wie minister

BEIJING (ANP/AFP) - In China zijn een minister en negentien parlementariërs uit hun functie gezet, meldden staatsmedia. Een parlementscommissie stemde donderdag in met hun ontslagen, die komen te midden van een grote anticorruptiecampagne.

2 uur geleden
Beroemde Oxford Street in Londen wordt voetgangerszone

LONDEN (ANP) - De beroemde Londense winkelstraat Oxford Street wordt definitief een voetgangerszone. Burgemeester Sadiq Khan heeft de knoop doorgehakt en de gemeente opdracht gegeven met het werk te beginnen aan de hand van de gemaakte plannen. Het gaat om ruim 900 meter van de straat in het hartje van de stad.

2 uur geleden
Rechter zet tijdelijk streep door extremisme-oormerk AfD

KEULEN (ANP/RTR) - De Duitse binnenlandse veiligheidsdienst BfV mag Alternative für Deutschland (AfD) tot nader order niet aanmerken en behandelen als extremistisch. Dat heeft een rechter in Keulen bepaald in een voorlopige uitspraak, nadat de AfD eerder een zaak was begonnen tegen het oormerk.

2 uur geleden
Brussel opent fonds voor toegang tot abortus Europese vrouwen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt geld beschikbaar voor Europese vrouwen voor wie abortus in hun eigen land illegaal is. Donderdag maakte de Commissie bekend dat hiervoor het Europees Sociaal Fonds (ESF+) kan worden benut. Lidstaten zoals Nederland kunnen uit het fonds putten als vrouwen uit bijvoorbeeld Polen een abortus in Nederland ondergaan. In Polen is abortus illegaal.

2 uur geleden