Dodental aardbeving Marokko loopt op tot boven 1300
RABAT (ANP/RTR/AFP) - Het dodental als gevolg van de zware aardbeving in Marokko is verder opgelopen tot 1305, meldt het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zijn zeker 1832 mensen gewond geraakt, van wie 1220 er volgens het ministerie slecht aan toe zijn.
Het merendeel van de slachtoffers viel in de provincies al-Haouz en Taroudant. Reddingswerkers zijn op zoek naar overlevenden. Veel van de getroffen dorpen liggen in afgelegen bergachtig gebied. De toegang tot deze dorpen is lastig, onder meer omdat wegen geblokkeerd zijn als gevolg van de beving, meldt het Rode Kruis.
Vrijdagavond lokale tijd werd het land opgeschrikt door de beving. Volgens de WHO zijn meer dan 300.000 mensen getroffen in Marrakech en omliggende gebieden. Het is de dodelijkste beving in decennia in het land en vele mensen zijn dakloos geraakt. Er zijn drie dagen van nationale rouw afgekondigd.
Volgens het Marokkaans geologisch centrum had de beving een kracht van 7.2. Het Amerikaanse USGS sprak over een kracht van 6.8. Het epicentrum lag zo'n 70 kilometer ten zuidwesten van de stad Marrakech.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV reist in juli naar Lampedusa. Het wordt de eerste keer dat een paus het Italiaanse eiland, waar veel migranten aankomen, aandoet sinds het historische bezoek van Leo's voorganger Franciscus in 2013.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, is in Washington voor de eerste formele top van de Raad van Vrede. Dit hebben Palestijnse functionarissen bevestigd. Shaath was afgelopen maand ook bij de ceremoniële start van de raad in Davos.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.
33 minuten geledenWINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De nabestaanden van Virginia Giuffre, de vrouw die Andrew Mountbatten-Windsor heeft beschuldigd van seksueel wangedrag, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van de ex-prins. "Eindelijk is vandaag ons gebroken hart verlicht door het nieuws dat niemand boven de wet staat - zelfs koninklijke personen niet", staat in een verklaring die in handen is van The Guardian.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles zegt dat de autoriteiten na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew kunnen rekenen op medewerking van het koningshuis. "Laat me heel duidelijk zijn: het recht moet zijn beloop hebben", stelde de vorst.
1 uur geledenNONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.
2 uur geleden